Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell viselkedni olyan...

Hogyan kell viselkedni olyan emberrel akinek meghalt egy hozzátartozója?

Figyelt kérdés

Hülyének hangozhat elsőre a kérdés, de nem egyszerű. Nekem még (hál'Istennek) nem halt meg senkim a családból az elmúlt években (csak kiskoromban két hozzátartozóm) és az ismeretségi körömben sem volt temetés.

Szóval még nem voltam temetésen és részvétet sem kellett nyilvánítanom senkinek sem.

Most viszont meghalt egy új ismerősömnek a hozzátartozója és eléggé kivan szegény. Facebookon üzenetben őszinte részvétet kívántam neki, és csak kb két hét múlva fogunk tudni találkozni. Ha találkozunk akkor újra mondanom "kell" neki? Nem fogok azzal sebeket felszakítani? Vagy beszéljünk másról? Nem régóta ismerjük egymást, de ez idő alatt sokat mesélt magáról és tudom hogy szomorú volt a rokona miatt, félt hogy meghal. És most sajnos megtörtént... :( Szóval.. mi legyen a kezdőtéma ha találkozunk?


2014. jún. 3. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképp ne hozd fel ezt a témát, képzeld magadat az ő helyébe, hogy esne hogy ha egyből ilyen témával bombáznának. Beszélgess vele normálisan és ha ő akarja majd felhozza ezt a témát.
2014. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is kerülném a témát. Megkérdezném, hogy van, azt hiszem úgy kezdeném. Aztán valamit mondana, de a temetésről, halálról nem beszélnék, csak ha ő felhozza.
2014. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már fészen írtad neki az elég, többet ne mond neki. Ha látod, h szeretne róla beszélni, akkor hallgasd meg, de egyébként ugyanúgy kezeld, mintha semmi se történt volna, most ez így durván van megfogalmazva, de remélem érted azért. Kezdő témaként mindennképpen kérdezd meg tőle viszont, hogy hogy van, de vhogy olyan stílusba, h abból érezze, hogy tényleg érdekel téged, és ha beszélni szeretne róla, akkor tényleg nyitott vagy rá, tehát nem csak egy felületesség szintjén kérdezed tőle.

Egyébként most neked, mint barát neked kell erősebbnek lenned, próbáld meg az erődet és a szeretetedet sugározni, ha nem is beszéltek a témáról, akkor is, nekem ez utóbbi segített a legtöbbet, h ha így tettek felém.

2014. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!