Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért olyan nagy dolog a...

Miért olyan nagy dolog a házasság? Mi benne a jó?

Figyelt kérdés

Nincs vele semmi gondon, egyszerűen csak nem értem, hogy mi ebben olyan "fúúúú, de nagy dolog".

Egyik ismerősöm házasodik, és a közös baráti körünk most szinte egy emberként, teljesen be van zsongva.... én nem tudom. Engem valahogy totál hidegen hagy az egész, s az egészből csak az jön le, hogy a szertartást valahogy ki kell bekkelnem, majd mindenkivel jópofizni - olyanokkal is, akiket 1. nem ismerek 2. eddig sem tudtam mit kezdeni.

Nem, nem vagyok féltékeny, és igen, örülök én is az ismerősöm boldogságának - bár igazából már X éve együtt van és él a párjával, tehát most csak egy papírt szereznek az egészhez. Azt is tudom, hogy ez az egész nem rólam szól, (ezért nyilván elmegyek én is és alkalmazkodom a többségi normához) de valahogy tényleg nem tudok azonosulni ezzel az egésszel. És nem, nem a házasulandó felek miatt, hanem egyszerűen nem látom az értelmét. Előre is köszönöm a normális! válaszokat! :)


2014. júl. 9. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ha eljön az életedben a nagy szerelem, a nagy Ő, akkor a te véleményed is meg fog változni. Az ember össze akarja kötni az életét azzal, akit szeret, aki a személye másik fele, és jó esetben ez a döntés holtomiglan-holtodiglan, nem pedig egy zokni, ami ha kilyukad, kidobjuk. Életének egy új hosszú szakaszához ér, amelyben felnőttként kialakítja a saját kis családját, és általában gyerekei lesznek. A kérdésből nekem úgy tűnik, hogy összetéveszted a házasságot az esküvővel, az esküvő mindennek a megünneplése, hiszen ünnepekre szükségünk van.
2014. júl. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Egy konvencionális baromság, amiben benne van egyfajta versenyszellem a barátok, ismerősök közt, hogy "kinek jobb a párja, jobb az élete házasságban", meg hát valahogy össze kell hozni a pulyát is... Érdekes, hogy a válás már nem olyan nagyon örömteli esemény; de van, akinek igen:):):).
2014. júl. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem is van barátom. - 5 éve együtt élünk és bár nagyon jól megvagyunk, sosem vetődött fel a házasság. Gyerek pedig főleg nem. (Szerintem fel is kötném magam)


Első: Abszolút igazad van, bár direkt vontam össze a két fogalmat. A többiek lelkesednek a házasságért és nagy dolognak tartják, és ennek része- bevezetője - az esküvő. Ez számomra külön problematikus, mert nekem is asszisztálnom kell hozzá :))



Második: Örülök, hogy nem csak én gondolom így :D


Amúgy köszönöm a válaszokat :)

2014. júl. 9. 07:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyrészt azért pozitiv, mert az összetartozást fejezi ki jogilag is. Ezen kivül egy csomó jogi elönye is van.


Az esküvö viszont szerintem nem a felhajtást jelenti, hanem csak a hivatalos ügyintézést, ami nálunk 2 tanus esküvöt jelentett, mindenféle jópofázás meg kiadások nélkül, az egés kettönknek szól.

2014. júl. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmi.

Az egy börtön.

2014. júl. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem semmi.

Régen még másért házasodtak az emberek, bár egy részében megvan ugyanúgy ez is(anyagiak) ma már csak ez egy nagy adag sznobéria, ami főként a nőkre jellemző, meg ott ki tudják élni a gyermekkori dilijüket, amikor királylányosdit játszottak, meg papás mamást.

Ráadásul ez még meg van spékelve a mai "modern nők" életfelfogásával, ami egyre jobban közelít afelé, hogy a férj gürizik, hazamegy, megfőz, tanul a gyerekkel, felújítja a házat, és/vagy épít hozzá még két emeletet a munkaidő után, mindenközben a feleség de. 10-ig alszik, majd elmegy shoppingolni a "közös" bankkártyával, de ha esik az eső, akkor otthon marad, és a társkerire regisztrál, majd hülyíti a hapsikat, illetve kibeszéli a férjüket a gyk-n, mekkora nagy disznyó.

Hát meg a nagy palinak a büdös pimpiljét házasság, azt....

2014. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Passz. Akiket erről megkérdeztem és házasságpártiak, azok sem igazán tudták megmondani, miért éreznek nagyobb összetartozást azzal, akivel össze vannak házasodva (vagy szeretnének), mint azzal, akivel nem voltak házasok.

Nagyon hatnak ránk a régi szokások, ennyi az egész. Persze jogilag is sok előnye van a házasságnak

2014. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!