Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Alul képzettekhez hogy viszony...

Alul képzettekhez hogy viszonyultok?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok, kis faluban nőttem fel. Ott az volt akkor a szokás, hogy a lányoknak legyen egy szakmájuk, és kész, úgyis férjhez megy.... Emiatt a szüleimet sosem érdekelték a tanulmányaim, már általánosban sem. Az volt a lényeg, hogy ne bukjak meg. Szerettem tanulni, de elvették tőle a kedvem, nem volt miért törni magam. Elvégeztem egy szakmunkásképzőt, de a szakmám semmit nem ér. Férj, gyerek, válás... Elköltöztem a nagyvárosba, ahol körülöttem vannak túlképzett emberek, vagy az analfabéta csórók. Elnézést a minősítésért, de itt a városban tényleg ezt látom. Akik a férjem kollégái, ők is mind képzettebbek nálam. Akikkel barátkozunk, ők is. Én meg mindig mélyen hallgatok, ha az iskolákról van szó, mert úgy érzem, ha tudnák, hogy nekem még érettségim sincs, akkor mélységesen lenéznének. Nem vagyok buta, sokat olvasom, igyekszem tájékozott lenni, hozzá szoktam tudni szólni témákhoz, van véleményem... De hiába, mert mindig van olyan szitu, amikor kibújik a szög a zsákból. Én meg szégyellem magam ilyenkor, mert nincs diplomám, nem beszélek nyelveket.... Fontos, hogy a családi hátteret maximálisan biztosítsam, a gyerekekkel sokat törődjek, nem érzek erőt és energiát arra, hogy most kezdjek tanulni. Nevezhetitek gyengeségnek, de így is be van osztva minden percem és már kedvem sincs az iskolapadban ülni. Férjem szerint jó anya, jó feleség, jó társ vagyok, ő boldog velem és a gyerekekre is büszkék lehetünk. Fiam középiskolás most. De én egy senkinek érzem magam emiatt.... Mi a véleményetek erről?
2014. júl. 18. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Lehet, hogyha mégis elszánnád magad az érettségire az felfrissítene. Már csak amiatt is, mert kizökkentene kicsit a mindennapokból és új célokat találnál.

Ezt a fajta űrt csakis így tudod kielégíteni.

2014. júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem az számít hány diplomad van, többel is lehet az ember tuskó, ahogy már sokszor láttam. A barátnőm apukája 8 altalanost végzett csak,mégis hihetetlenül művelt, tajekozott ember, mindenhez hozzá tud szólni értelmesen, nem úgy mint a diplomások többsége, akik csak ahhoz tudnak hozzászolni, amit tanultak,vagy ahhoz sem. Bocsi a helyesírási hibákért, nem mindig van ékezet a telefonomon.
2014. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Szeretem ha egy nő "alul képzett"...


Az alulképzettek legfőbb jelemzője viszont, hogy ők hangoztatják a legharsányabban, mennyire műveltek és tájékozottak ők valójában és a diploma csak egy darab papír. Kedvenc szállóigéjük: a diploma mellé nem adnak intelligenciát/emberséget.

2014. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

néhány senkiházi diplomás meg arra veri a nyálát, hogy apuci/anyuci etette őket, amíg csajozott/krapekolt egy iskolában, és odatoltak neki a végén egy papírt. Ettől ők már mindent tudnak, és megtehetik maguknak, hogy olyan tapló kijelentéseket tegyenek, mint az előttem válaszoló...

Más ez idő alatt meg segítette a családját anyagilag, meg sok minden másban, és nem a valagát meresztette otthon. De ezek ugyanúgy nem fognak tudni elhelyezkedni, ha meg igen, isten ments a környezetükben élőknek, mert fel kell rájuk nézni, hogy milyen szupermenek...szememben ezek inkább nagy 0-ák.

2014. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1#, vannak így is céljaim:) Nincs bajom a mindennapokkal, jól érzem magam. Eddig minden munkahelyemen a legjobbak között voltam, pedig legutóbb olyan munkát végeztem, amire csak képzettebbeket szoktak felvenni. Ügyfelekkel foglalkoztam, kulturáltan képes voltam tárgyalni mindenkivel, bonyolult ügyeket intéztem, és mióta felmondtam, visszahívnak folyamatosan. Előttem több érettségizett munkatárssal is próbálkoztak és ők nem tudták ellátni a feladatot megfelelően, ezért el lettek küldve.

Az zavar, hogy nálam jóval butábbakkal találkozom sokszor, akik valahogy kiszenvedtek egy érettségit, és flegmán lekezelnek, hogy nekem még az sincs. Ezt méltatlannak érzem.

Akik egyivásúnak gondolnak magukkal, pl. fiam ovis társainak szülei, és barátkozni kezdenek, ők mind diplomások. Egy ideig barátkoznak, aztán mikor megkérdezik hogy én hol diplomáztam, mondom, hogy nincs diplomám. Akkor lefittyed a szájuk, de mentőövként bedobják hogy hol érettségiztem. Mondom, hogy sehol, na onnantól már kiközösítenek. Szóval ezt nem tudom kezelni.

2014. júl. 18. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
3-asnak: 2-es vagyok,és nekem is van diplomám.
2014. júl. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Ilyenek az emberek, aki nem fogad el diploma nélkül,bár értelmesen,akinek csak a papír számít, azzal ne foglalkozz. Mást nem tudsz tenni. De ha ez annyira zavar, menj erettsegizz le estin, hidd el menni fog.
2014. júl. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!