Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak szerintem tiszteletlenség...

Csak szerintem tiszteletlenség nem viszonozni a tegeződést?

Figyelt kérdés
25 éves fiatal nő vagyok. A mai volt a második olyan eset, amikor egy szintén fiatal férfit (max. 30 éves) letegeztem (futár), de ő ezt nem viszonozta, és jó napottal/viszont látásrával köszönt. Ilyenkor roppant kellemetlenül érzem magamat. Úgy gondolom, hogy az átlagnál jobban odafigyelek az illemre, sosem vagyok tiszteletlen, a tegeződést sem tiszteletlenségből kezdeményezem, hanem mert valóban a korosztályomból való az illető, és nő létemre ezt nekem kell meglépni. Éppen ezért nagyon kellemetlen, ha ezt nem viszonozzák, mert egyből arra gondolok, hogy talán megsértettem azzal, hogy letegeztem. Ilyenkor mit kellene csinálnom? Kérjek elnézést, vagy mintha mi sem történt volna váltsak én is vissza magázódásra?
2014. júl. 21. 16:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy én ultragáz vagyok, de annyira nem érdekel, ha akár csendőrpertuban találom magam, akár én erőltetném a magázódást, vagy a másik, akár én erőltetném a tegeződést, akár a másik... Tökmindegy, kit érdekel? Aki úgy szokta, hogy két napig rugózik rajta, az hadd tegye, aki meg olyan, mint én, az csak a jót érzi ki belőle, aztán cső.
2014. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%

Hivatalos szituációkban, a csomagátvétel is ilyen, szerintem bunkóság tegeződni. Az az úriember a munkáját végezte, és te számára egy ügyfél voltál, az hogy te letegezted őt az még kóláva el is menne, de addig amíg te nem ajánlod fel neki a tegeződést szerintem nem illik tegeződnie, mert ő megadja neked a tiszteletet azzal, hogy magáz.

Továbbá vannak szituációk, ahol rohadtul nem illik tegeződni például orvosnál, rendőrrel szemben, ügyintézésnél hivatalokban, egyik félnek sem. Az orvost kiemelném, bármilyen fiatal is az orvos! Ugyanis ott direkt a távolságtartás miatt van magázódás, az orvos magát védi a szakmájával járó emócionális hatásoktól.

2014. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Lehet, hogy a futárnak tiltja a munkaköre, hogy bárkit is tegezzen. Nem hiszem,hogy tiszteletlen akart Veled lenni.

Én 35 éves nő vagyok, azt tapasztalom a legtöbb helyen, hogy a hozzám hasonló korúak és a fiatalabbak is vagy rögtön tegeznek vagy előbb-utóbb átváltanak tegeződésre. pl. pincér a kávézóban, fénymásolós srác stb. Engem ez nem zavar, mert tudom nem tiszteletlenségből teszik és szeretnék a visszategezést, persze vissza is tegezem őket. Amit utálok az az egyoldalú tegezés (cselédpertu, csendőrpertu), vagyis amikor egy idős férfi/nő letegez, miközben továbbra is elvárja a magázást viszont. Ez tiszteletlenség, mert attól, hogy én fiatalabb vagyok, nem vagyok kevesebb senkitől.

2014. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!