Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek hogy enyhuljon a...

Mit tegyek hogy enyhuljon a depressziom? Nem akarok pszichologushoz fordulni.

Figyelt kérdés

Maganyossagombol fakad mindez: nincsennek barataim, csaladom, szerelmi csalodasok. En taszitok mindenkit, es nem vagyok jo senkinek, vagy mi romlott el? Hogyan kezeljem.

19/L



2014. júl. 21. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy taszítasz mindenkit...
2014. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pedig mindenkit elveszitek akik fontosak szamomra.
2014. júl. 21. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek, így nem tudok véleményt mondani. Viszont nem hiszem, hogy mindenkit a saját hibádból veszítettél el.


Esetleg ezzel a negatív gondolkodásoddal kezdhetnél valamit.

2014. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok ember küzd ezzel.sajnos.én is lyen voltam
2014. júl. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mitől érzed úgy hogy nem vagy jó senkinek? nem találod magad szépnek? vagy esetleg az egyéniségeddel van gond?
2014. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem is kell, hogy pszichológushopz fordul. Ő ehhez kevés, neked pszichiáter kell.


A magányod oka vsz. a koragyermekkorodban keresendő és oda visszanyúlva kell megoldani. Ehhez kevés egy pszichológus.

2014. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A pszichiáter teletömi gyógyszerrel, az ám a szuper dolog! De az igaz, hogy ha nem maszek úton megy valaki pszichológushoz, akkor először pszichiáterhez kell mennie.

Nem kell félni a pszichológustól. A TB-re 12 alkalom van évente, ami nevetségesen kevés, egy pszichoterápia MINIMUM másfél év, de van amikor akár 4-5 év is szükséges. Ha pesti vagy, akkor ajánlom Nap-kör önsegítő köreit, az ingyenes. Ha nincsen pénzed, akkor olvass pszichológiai könyveket, nekem sokat segítettek (Yalom, Frankl, Fromm, Buscaglia, Lauster). Ezen kívül szerveztem egy pszichológiai játék csoportot. :)

2014. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt az érzést én is ismerem.A barátaim többségét ellöktem magamtól,barátnőm soha nem volt,mert mielőtt komolyra fordult volna a dolog előjött az a sértettségérzet,amit a múltam miatt érzek és emiatt rengeteg harag is van bennem,amivel nem nagyon lehet mit kezdeni.Képtelen vagyok komolyabb emberi kapcsolatok fent tartására.

Nem tudom,hogy hogyan lehet megszüntetni,de azt tudom,hogy elviselhetőbbé azzal lehet tenni,ha megpróbálod kiszakítani magad abból monoton körforgásból,amivel minden ember életében jelen van.Ez alatt azt értem,hogy reggel felkelsz,eszel,elmész iskolába/dolgozni,hazamész,tanulsz,gépezel,aztán lefekszel.Részben szerintem ez az egyhangúság az,ami az embert depresszív állapotba tudja sodorni,de ezt szerintem bizonyították is és például a nagyobb cégeknél ezért van az,hogy a munkások időnként új helyre kerülnek,mert így jobban is tudnak teljesíteni.

Barátokat annyira nem nehéz találni,mert nem hiszem,hogy létezik olyan ember,aki ha kimozdul és eljár valamilyen szakkörre,vagy közösségbe,akkor ne lenne 1-2 olyan egyén,akivel összehaverkodik.Elég introvertált voltam világéletben és nehezen is nyitottam az emberek felé mégis szert tettem egy-két barátra.

Ha esetleg szeretnél beszélgetni a témáról,akkor írj bátran és megpróbálok segíteni és tanácsokat adni!Ha tudnék néhány részletet,akkor biztos jobb tanácsot tudnék adni.

2014. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem igaz, hogy egy pszichoterápia másfél év. Higgyj nekem, pszichológus vagyok. És az sem igaz, hogy előbb pszichiáterhez kell fordulnod. Neked pont pszichológusra van szükséged, nem bánnád meg, ha belevágnál! Csak az első lépés nehéz, az, hogy elszánod magad, hogy szakszerű segítséget kérsz. 5 éve praktizálok, és már sokan mondták, hogy annyira féltek pszichológushoz fordulni, pedig nem kellett volna. Kívánom, hogy gyógyulj meg!
2014. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!