Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, hogy kicsit...

Mit tegyek, hogy kicsit megváltozzon ez a dolog?

Figyelt kérdés
Alapból nem vagyok egy beszédes típus. De annyira nem, hogy társaságban is néha megszólnak, ha csendben vagyok. Persze ha hosszabb sztorit mesélek el pl egy barátnőmnek, akkor ezzel nincs gond, viszont nem tudom rendesen kifejezni magam,és gyakran elfelejtem amit előtte mondok, vagy azt is, amiről beszélek. Tudom, elég ciki, de hogy tudnám gyakaroloni azt, hogy normális összefüggő mondatokat tudjak mondani?
2014. aug. 12. 18:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem ciki, sok ember nem tud egy értelmes mondatot elmondani, de te legalább szeretnél ezen változtatni. Szerintem próbálj tükör előtt beszélni. Vagy vedd fel diktafonnal. Beszélj magadról, mondj el a történetet. A szókincsed és nyelvérzéked, valamint a mondatépítő készséged fejleszthető olvasással (versek, szépirodalmi művek, nem mind unalmasak!) vagy napló írásával.
2014. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!