Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek gáz, ha én sérült...

Szerintetek gáz, ha én sérült emberként nem haverkodom/beszélgetek azokkal az átlagemberekkel, akik nálam kevesebbet tett le az asztalra?

Figyelt kérdés
2014. aug. 13. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem erre magad is tudod a választ.

Esetleg lenézed őket?

2014. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Miért lenne gáz? Én pl. egyáltalán nem vagyok egy barátkozós típus, nincs legjobb barátom és nincs felszínes barátom sem. Talán ez már gáz, de hát ez van.
2014. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nem hinném, hogy lenézi őket, csak nincs meg az összhang, nincsenek egy hullámhosszon.
2014. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nincs semmi közös témám velük. Másrészt ők biztosan nem fogják segíteni az életben való előbbre jutásomat. Arra az elhatározásra jutottam, hogy szeretnék megismerni befolyásos embereket. Jelenleg fősulira járok és a hallgatótársaimmal sem szívesen beszélgetek, mert úgy látom, hogy nincs értelmes céljuk az életben. Emellett évfolyamelső vagyok, számos ösztöndíjat elnyertem már és rendszeresen dolgozom emellett diákmunkában is. Sajnos sokan irigykednek rám, mert nekem jól megy, de nem tudják, hogy ebben mennyi munka van.
2014. aug. 13. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy te mit teszel le az asztalra, senki nem tudja és általában nem is érdekli. Nem az évfolyamelsőség fog jobb emberré tenni az életben.

Azt hiszem, itt kicsit fogalomzavar van. Olvasd csak Müller Pétert:

"Barát az, akire figyelsz, mert fontos számodra a sorsa. És figyel rád, mert fontos számára a te sorsod. Barát az, aki megért - s akit mélységesen megértesz. Nem tudtok egymásnak hazudni. Túl közel van. Mintha magaddal beszélnél."

Az ember társas lény. De vannak kivételek. Ezek után válaszolva a kérdésedre: igen, lehet gáz. Az emberséged viszont 200%-ban az.

2014. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell különböztetni a két dolgot. Nem ugyanaz, ha szóba állsz valakivel, vagy ha haverkodsz. A barátság pedig ismét más tészta.

Nem kell bárkivel haverkodni, természetese, de elég furcsa szempont, ha az alapján válogatod ki őket, hogy "mit tettek le az asztalra", és mannyire befolyásosak. Ez eléggé érdekkapcsolat. Az viszont, ha szóba sem állsz magadnál értéktelenebbnek tartott emberekkel, arra mutzat, hogy valami komoly gond van az értékítéleteddel és legfőképpen az empátiáddal. Mert például pláne a fősulin létetzik olyan is, hogy a gyengébb tanuló segítséget kér tőled.

Amúgy pedig minek alapján ítéled meg, ki mennyit ér? Lehet, hogy neked jobb tanulmányi eredményed van, de lehet, hogy a másik más területen jeleskedik náladnál jobban.

És a barátság... Barátot nem a pozíciója, bizonyítvána után választ az ember. A barát:lelki társ De ha ezt nem érted, akkor magyarázhatjuk napestig.

2014. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kicsit úgy hangzik, mintha szociopata lennél.
2014. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!