Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnám leküzdeni az...

Hogyan tudnám leküzdeni az izgulást és hányingert? (több lent)

Figyelt kérdés
Mindig ha ismeretlen emberekkel találkozom, és/vagy például táborba megyek valamilyen új helyre, a tábor előtti reggel/este elfog az izgalom és hányingerem lesz. Hányni azt nem tudok, így nagyon rossz érzés. Például nemrég voltam verébtáborba, és nagyon izgultam előtte(új hely, új emberek), még reggelizni sem tudtam normálisan, ha ránéztem a kajára, hányingerem lett. Hogyan tudnám ezt a félelmet leküzdeni?

2014. aug. 27. 11:39
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:

Vigyél magaddal citromot és azt nyalogatva egyből elmúlik a hányingered.


Gondolj arra, hogy ez a helyzet másnak is új, másnak is meg kell küzdenie a kezdeti nehézségekkel - és próbálj rögtön az elején megismerni valakit, beszélgetni vele..

2014. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, elég furcsa citrommal mászkálni... És hogyan barátkozzak, ha a társaság fele nem szimpatikus, és ha valaki szimpatikushoz hozzászólók, fel se néz a telefonjából??
2014. aug. 27. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb. én is ilyen voltam valamikor réges régen. Először is legyél laza, reggel vegyél be egy B vitamint(hányás ellen jó), igyál rá egy nagy adag gyömbéres teát, vagy rágcsálj gyömbért. Erősíti a lelket, főleg a nyers gyömbér, de jó a cukrozott is, de komolyan! Magabiztos leszel tőle. Próbáld ki. Képzeld bele magad a másik emberbe, ugyanúgy izgul, ugyanazt látja, amit te, ugyanazt gondolja. Mit érzel, ha valaki téged megszólít? Izgalmat, meglepődést, kíváncsiságot, általában semmi rosszat, kivéve ha vérengzően habzó szájjal közelít. :)

De ha mosolyogva megy oda hozzád valaki kedvesen, akkor max várakozó álláspontra helyezkedsz, hogy kiderüljön, az illető jófej vagy idióta. Mi kell ahhoz, hogy egy embert ne idiótának titulálj? Hát őszintén nem sok.

Na pont ezért neked sem kell idegesnek lenned. A többiek is a határozott, kedves embereket szeretik, akik nem jelentenek rájuk veszélyt, ezen kívül NINCS más elvárásuk.

Nyilván ha valaki épp a telóját nyomkodja, akkor megzavarnád, tehát csak olyat szólíts meg, akiről látszik, hogy éppen nem zavarnád meg. Ha még mindig ideges vagy, vegyél be egy rágót (sőt, kínáld meg az illetőt is). A rágózás nyugtat. Gondolj bele, mi a legrosszabb, ami történhet? Képzeld el a jelenetet. Ugye, inkább vicces lesz, mint szörnyű? Nagyon sok emberrel történt már valami kellemetlen, sőt szerintem mindenkivel, hiszen emberek vagyunk. Na és nem haltunk bele, bár lehet, hogy valaki bele is halt, de az már úgysem tud róla. Szóval ha valami nagyon gáz történne, maximum még egy darabig emlegetik az emberek, de aztán elfelejtik, vagy ha annyira vicces, mindig okoz örömteli pillanatokat a népnek, még évekkel később is. :) Szóval a borzasztó rossz dolgokból sem jöhetsz ki rosszul. Csak kicsit nézd magad kívülről és a humorosabbik éneddel.

2014. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez lelkesítő volt :) Csak hiába mondom magamnak, hogy nyugi ne izgulj, nem lesz semmi baj, ennek ellenére ugyanúgy rosszul vagyok, és emiatt a kedvem sem valami jó. Azonban ha már ott vagyok az események közepén, már teljesen jól vagyok, csak előtte/néha utána a rossz.
2014. aug. 29. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy pici stressz teljesen normális. Azt mondogasd, hogy *jól érzem magam és minden szuper lesz*. Ez a szó, hogy *baj* negatív, nem szabad kimondani vagy gondolni rá. Tehát ne tagadással nyugtasd magad, hanem pozitiv mondatokkal.

A B vitamin komplexum elég jól segít az ilyen kisebb feszültségnél, én évek óta szedem és azóta nem törnek rám ilyen mindenféle felesleges aggodalmak. De persze nem nyugtató. És hidd el, hogy ennyi feszültség a többiekben is van, legközelebb majd erre figyelj és észreveszed az árulkodó jeleket, hogy ők is izgulnak.

2014. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja még mesélek valami vicceset. Amikor gyerek voltam, a suliban cserépkályha volt és nekitámaszkodtam kék nylon köpenyben és műszálas piros nadrágban. Egy perc múlva valami büdöset éreztem és az egész köpeny a fenekemre olvadt. amikor elmozdultam a kályhától, ilyen nyúlós szálak kötötték össze a hátsómat és a kályhát. Az a pillanat rémes volt. Egész nap így mászkáltam a köppeny folttal a fenekemen és sajnos a kályhán is ottmaradt a folt. Hát nem kicsit volt ciki. De azóta ahányszor eszembe jut mindig elkap a nevetés. :) És még volt egy jópár ilyen az életemben azóta. Na és? Élek és boldogan. :))
2014. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ez tényleg vicces volt :D A B vitamin jó ötlet, szedni fogom, gyömbért pedig nem szoktunk venni, de ha nagyon rosszul leszek (remélem nem) akkor majd kipróbálom. Illetve még az nyugtalanít, hogy szinte minden ismerős szerzett barátokat verébtábor alatt, míg én eggyel sem beszélgettem pár szónál hosszabban. Elég csendes is vagyok, nehéz az ismerkedés, és nem is vagyok olyan "menő" gyerek. Úgy hogy most azt érzem, barátok hiányában nem is vagyok teljes tagja ennek a közösségnek :(
2014. aug. 29. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!