Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » RETTEGEK, mit tegyek? Mondjak...

RETTEGEK, mit tegyek? Mondjak le az egyetemről?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre pótfelvételivel.

Amit tudni kell rólam, hogy a gimis osztályomnál jobbat nem kívánhatnék, MINDENKI szeretett(ellenben az általános iskolával, sose voltam társasági ember, gimiben mégis befogadtak és "közkedvelt" lettem). Nos, kialakult egy pánikbetegségem, aminek kvöetkeztében az ISMERT emberek, barátok közé is pánikkal mentem, azt hittem nem fogom tudni végigcsinálni a gimit. De sikerült...

Viszont most jön az egyetem. Már ott tartok, hogy nem akarok több új embert megismerni! NAGYON NAGYON félek, gyomorgörcs van bennem(pedig van még egy hetem a kezdésig). Ott tartok, hogy inkább dolgozok a legjobb barátaimmal minthogy egyetemre kelljen járnom.

Könyörgöm valaki írjon, mi ebből a kiút?

Gimiben is megpróbáltam legyőzni, de a poklok poklát is megjártam, nem akarom megint átélni....


2014. aug. 29. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Hasonlítsd össze a helyzetünk:


én jövőhéten utazok Párizsba, ahol még nem jártam, ismerősöm sem lesz az egyetemen és franciául fogok egész nap beszélni. ez nem erasmus, ott kezdem el az egyetemet.

hidd el, nekem is voltak/vannak félelmeim (de az idei nyarat is munkával töltöttem egy vadidegen országban) de bátornak kell lenni, hinni magadban. a régi barátaid ígyis megmaradnak, bármikor beszélhetsz velük. rengeteg jó élményed lehet az egyetemen, ne hagyd, hogy a pánik, félelem erősebb legyen!

2014. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is egy bő hetem van még. Én a nagy távolság miatt leszek bajban, hasonló helyzetben. Ez emberfüggő...
2014. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ohh első had ne sajnáljalak, hogy Párizsban kell élned. :D
2014. aug. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, én is ilyen akarok lenni, megvannak a terveim, külföldön dolgozni.....van ilyen osztálytársam(volt osztálytársam), mint Te, aki külföldön dolgozott.

Egyszerűen én nem tudom megtenni, sokszor az utcára se merek kimenni egyedül...és ezt egyedül kell megoldanom, és begolyózom.

2. válaszoló, igen, tudom, hogy emberfüggő, de nem tudom mit kéne még kitalálnom...

2014. aug. 29. 23:33
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell sajnálnod, de jóval nehezebb lesz így, mintha Pesten járnék suliba (amit már ismerek és nincsenek az egekben a lakásárak).. :)
2014. aug. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, első vagyok.


Nem tudom mi segítene neked, én is elég félős voltam, aztán gimnáziumban kolis lettem és ez sokat segített.

Írtad, hogy mindenki szeretett az osztályodban. Szerintem itt is biztos sokan fognak szeretni.


Egyébként a legjobb barátaiddal miyen munkát végeznél? Lehet egy kicsit könnyebb lenne, de ott is rádtörhetne a félelem.

2014. aug. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, sok sikert kívánok!!

Hát igazából az egyik lehetőség, hogy KFC-ben dolgoznék egy évig....a másik, hogy a városomban egy ruhaboltban eladóként.

A harmadik pedig statisztaként. Nem a legjobbak, de úgy gondoltam, hogy egy évig csinálnám, és addig megpróbálnám megoldsni ezt a félelmet...

2014. aug. 29. 23:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Fordultál már szakemberhez ezzel a gonddal, mert magától nemigen fog elmúlni. Az egyetemen sokkal kevesebb lesz a kapcsolatod az évfolyamtársaiddal, mert itt valóban tanulni kell és kevés lesz az interakció. Másrészt meg mitől tartasz ? Ezek nem emberevők ! Oda ülsz az előadóban, ahová akarsz, nincs meghatározott ültetési rend. Amellé ülsz, aki mellé akarsz. Nem biztos, hogy minden órára kötelezően be kell járni. A pánikbetegségen meg lehet segíteni, esetleg csoportterápián. Ha esetleg pontosítani tudnád, hogy mikor és miért alakult ki és pontosan mi az, amitől bekövetkezik a pánik, akkor még talán te magad is tudnál magadon segíteni.
2014. aug. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A gyorséttermes munkában is rengeteg emberrel lesz dolgozod, nagyon kemény meló, pörögni kell ezerrel. Nekem szimpatikusabb, hogy tanulhatsz és új emberek fognak körülvenni akiket egy idő után megismersz.

Szerintem kezdd el, lesznek nehéz napok, de képes vagy rá, hogy megcsináld.

S hidd el, később még jól fog jönni az a végzettség.


Neked is sok sikert! :)

2014. aug. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Fordultam szakemberhez(pszichológusból kettőhöz, plusz két pszichiáterhez).

Már odáig fajult a dolog, hogy az egyik pszichológus kórházba akart beutalni, de nem engedtem ennek a dolognak.

Megkell próbálnom mert más nem fogja megoldani helyettem....

A gyorskajálda azért vonz, mert ott valahogy jobban feloldódom.(pl amikor valami kötelező programra megyek, mint pl. esküvő, stb, akkor szorongok, de ha ilyen helyeken vagyok ott már nem....)

2014. aug. 29. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!