Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy érzékeltessem vele hogy...

Hogy érzékeltessem vele hogy bunkó úgy, hogy közben én ne legyek az?

Figyelt kérdés

Az van, hogy egy büfében dolgozom a piac mellett, és amikor piac van, egy nő onnan rendszeresen besurran a hátsó ajtón hozzánk a wcbe. Sosem köszön, se befele, se kifele annyit nem mond hogy "hello". 10-ből 9-szer nem fogyaszt semmit, csak besurran. Felnőtt nőről beszélünk! Már nagyon szúrja a szemem, hisz még a gyerekek is képesek arra, hogy megkérdezzék, szabad-e a wct használni, ő meg még csak nem is köszön. Mindez nem zavarna annyira ha piac végén nem kérné kölcsön a seprűnket, hogy eltűntesse a koszt amit csinált a standjánál.

Hogyan érzékeltessem vele hogy bunkóság amit csinál? Nem akarom nyilvánosan megalázni, de ez már nekem megalázó hogy hogy lehet egy felnőtt ember ennyire paraszt velem.



2014. szept. 17. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet azt hiszi lehet csak úgy használni.


Én ezt mondanám mikor surran:

-JÓNAPOT KÍVÁNOK! Mit tetszik keresni?


Majd, ha válaszol elmondanám, hogy működik a wc használat.

2014. szept. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Állj elé, és mondd meg neki, hogy a wc, nem nyilvános wc, hanem a Te jólelkűségedtől függ, hogy lehet e használni, amihez általában szokták használni a "szabad-e", illetve a "köszönöm" kifejezéseket. Vagy mondd meg neki, hogy a fizető vendégek használhatják, és max ha engedélyt kér valaki, akkor lehet, még ha nem is fogyaszt semmit. ( ez enyhe célzás). A seprűnél pedig: kérdezd meg Tőle, hogy nem telik seprűre, ha jól megy a bolt? A saját seprűtök pedig nem alkuképes... ;) Sőt, azt is megmondhatod neki, hogy ahonnan te jössz, ismerik a köszönést, a kérést, és a megköszönést! Ettől te még nem leszel bunkó, csak jelzed, hogy értelmes emberi lény vagy, aki elvárja a minimális tiszteletet...
2014. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan helyek, ahol a vendégnek a kulcsot el kell kérni a pultnál, esetleg így?
2014. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kulcsot nem tartunk, ahhoz túl nagy a forgalom, percenként kéne szaladgálnom, a főnököt meg amúgy nem zavarja. Nekem viszont nagyon piszkálja a csőröm. Lehet legközelebb ha látom hogy besurran, megvárom az ajtó előtt és úgy csinálok mintha lenne arrafele valami dolgom. Jó hangosan ráköszönök, ezen úgyis meg fog lepődni. Aztán nem tudom... Mondhatnám hogy nem nyilvános wc, de akkor mi van azzal a csomó emberrel aki szintén bejárkál, csak legalább képes köszönni.
2014. szept. 17. 08:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért surran, mert szégyelli magát, hogy nem fogyaszt és bemegy. Szerintem csak köszönj rá, nem kell semmit mondani, megérti, hogy köszönéssel megbocsátható bűnt követ el. Volt egy ilyen ének ezzel szövegel:

[link]

2014. szept. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*ezzel a szöveggel
2014. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!