Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy hallássérült segédmunkásna...

Egy hallássérült segédmunkásnak hogy mondjam meg hogy ne csámcsogjon mikor eszik?

Figyelt kérdés
Apámnak dolgozik és itt szokott enni, állandóan csámcsog nem birok a közelébe megmaradni, egy nyomortelepen él meg nem is tud jelelni és nem érti meg hogyha aztmondom neki hogy ne csámcsogj

2014. nov. 14. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Olvasni tud? Esetleg megkéred egy papírlapra leírva.
2014. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy tudna olvasni teljesen aluliskolázott, múltkor is leirtunk neki valamit erre semmit se csinál, alig lehet megértetni magunkat vele
2014. nov. 14. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos semmit sem tehetsz, mert a csamcsogast nem hallja, nem tudja mit akarsz tole, kontrolalni sem tudja magat. En egy munkahelyen jartam, ahol tobbszorosen serult emberek betanitott munkat vegeztek. A munkahelyet buszkeseggel mutattak be kozben a dolgozok hangosan fingtak. Elnezest sem kertek, mert ok ezt nem halljak, nem tudjak, mit is akarhatsz tol

uk.Tortent mindez Hawaiion, a Dole bananultetvenyen. Dobozokat gyartottak a csomagolashoz.

Esetleg kulon ultetheted az eves idejere, nassolas pedig nincs.

2014. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Én ismertem egy tanult embert, aki hallássérült. Neki is egyfolytában nyitva volt a szája, ha beszélt, ha nem. Ha pedig beszélt, akkor majd lenyelte a fél világot, annyira erősen próbált artikulálni. Mivel saját magát alig hallja, csak így tudott egy nagyjából érthető beszédig eljutni. Hát enni nem láttam, de talán jobb is. Úgy voltam vele, hogy neki nem szólok ezért, nem lettem volna rá képes. Azóta találkoztam egy vak emberrel is, na őt viszont láttam enni, hát... neki sem mondtam, mert nem akartam megbántani, de egy disznó szebben eszik. Meg aztán születése óta vak, el se tudná képzelni, miről beszélek. Jó ember mind a kettő, miért bántsam őket egy ilyen dologért? Ha azt látom, hogy undorító, akkor becsukom a szemem és beszélgetünk tovább.
2014. nov. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinu Apad azert alkalmazta, mert serult ember alkalmazasa rengeteg elonnyel jar a munkaltato szamara. Probalj meg igy hozzaallni a dologhoz. Valami tisztelet azert neki is kijar, mar csak azert is mert ember. Nem az Apad adojabol akar reszesedni es segelybol megelni, hanem dolgozni akar. O igy tud. De ezert karpotol az elony ami a serult ember alkalmazasaval jar. Talan hasznalj fuldugot ameddig eszik. Legy megertobb es Teged is tobben fognak tisztelni.

En irtam a Dole alkalmazottjairol. Talan Amerikaban serult betanitott segedmunkasnak is jobb lenni mint otthon.

2014. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja apám nem vállalkozó. akit emlitettem az a fiatalember aki apámnak dolgozik nagycsaládba él olyan cigányoknál akiknek sok gyereke van meg önkormányzatiba laknak és még csak a füvet se nyirják le mert nem az övék a ház, ez a segédmunkás meg a ház körül dolgozik besegit nekünk vagy 5ezer forintot kap havonta és ebből adózik a szüleinek. de nagyon borzasztó életkörülmények vannak ott azt nem nevezném életnek minden tiszta kosz, lepukkant nyomortelepen él, a szülei meg utána se néztek milyen támogatások járnának neki meg el se viszik tanittatni jelnyelvet pl.
2014. nov. 15. 09:43
 7/7 anonim válasza:
Akkor esetleg segits neki...
2014. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!