Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez nagyon ciki? :D

Ez nagyon ciki? :D

Figyelt kérdés
Sokszor van, hogy nemtudom eldönteni, egy ember hány éves, és ha idősebbnek nézem akár egy 17 évesnek is Jónapottal, Csókolommal köszönök
2014. dec. 2. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

hát ja szerintem egy 17 évesnek gáz így köszönni :D

én kb 30 éveseknek is úgy köszönök, hogy hello vagy szia (kivéve a hivatalosabb helyeken, pl. hivatal, bank)

18/f

2014. dec. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kellemes, amikor emiatt kiokítják az embert, de én is ebben a cipőben járok. Amíg kisebb voltam (általános iskolás), addig ez nem is volt gond, mert csak learanyosoztak érte az emberek, de a jelenlegi koromban már okoz gondokat. Vagy amikor a huszonvalahány éves tanárokat diáknak nézem. Ugyanakkor az én véleményem az, hogy inkább köszönjön valaki "jó napot"-tal, "csókolom"-mal, minthogy az emberek tiszteletlennek tartsák, ha egy idősebb embert "hello"-val köszönt. Viszont a diákok többsége nem osztja a véleményemet, szóval a rosszabb fajtájú egyedek gúny tárgyává tehetnek emiatt. Főleg, mivel a tiszteletlenség ma már sajnos "menő", ezért a túlzott illedelem szerintük "kínos".


17/L

2014. dec. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy felnőttnek kinéző valakit simán lemagázhatsz. Azon általában senki sem sértődik meg, max. kijavít, hogy nyugodtan tegezd, és betudja a dolgot a túlzott udvariasságnak.

Régebben a fiatalokat is magázták; sőt, nekem volt olyan tanárom, aki általános iskolában is magázva beszélt velünk. A "csókolom"-ot én hanyagolnám, mert bennem úgy maradt ez meg, hogy csak a gyerekek használják ill. idős nénik megszólítása, de "Jó napot!"-tal nincs semmi gond, az elég univerzális. Én "csak" 25 éves vagyok, de tegnap is jó estéttel köszönt rám egy fiatal tini, és nem vettem zokon. Valószínű a sötétben nem tudta biztosra, hogy köszönjön, ennyi. Meg inkább ez, mint hogy valaki sértésnek vegye, hogy kapásból tegezed :D

2014. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó.. egy 25 évesnek úgy köszönni, na de egy 17-18-19 évesnek?:D Még a végén bunkónak hisz, hogy magázom.
2014. dec. 3. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!