Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet az olyan uralkodó...

Hogyan lehet az olyan uralkodó anya egójára hatni aki palotapincsiként kezeli a saját fiát?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 12:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A másik érzéseit teljesen figyelmen kívül hagyja ezért itt már enm megoldás ha fel tárjuk neki magunkat. Folyamatosan sértegeti zsarolja fenyegeti a másikat hogy ki dobja ha nem rakja el a tányérokat mire haza jön parancsolgat stb
2014. dec. 10. 12:40
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet, én elköltöztem. Nem tudom hány éves lehetsz, de ez az egyetlen megoldás évek távlatából visszatekintve.
2014. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Különköltözni, nem feltárulkozni és függetlenedni lelkileg is.
2014. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
költözz el amint tudsz, egy különösebb szót ne pazarolj rá, nem fogja észrevenni magát.
2014. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Elköltözni, elköltözni, elköltözni!
2014. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nah most hogy nagyon ne kelljen fel tárnom az életem meg a helyzetem ezért speciel engem technikailag érdekel hogyan lehet le csillapítani anyám egóját. Szóval aki bele bírta élni magát a helyzetbe csak írjon le egy sémát párbeszédet vagy elméleti módszert hogyan lehet az agyáig el juttatni a szavakat oly módon hogy azok hassanak is. Tisztába vagyok azzal hogy ez nem egyszerű de aki ért hozzá talán nem érzi megoldhatatlannak főleg ha érzi hogyan kell az ilyen ebereket kezelni mert sokszor volt szerencsélyük komunikálcióba elegyedni velük.
2014. dec. 10. 20:13
 7/14 anonim válasza:
Ez függ attól, hogy hány éves vagy. Gondolom még nem vagy nagykorú. Ha elmúltál 18 éves, akkor három megoldást látok. 1. Leülsz megbeszélni a kialakult helyzetet. Elmondod, hogy neked mi az ami nem tetszik, amit másként szeretnél, viszont anyukád is elmondhatja, hogy ő mit szeretne, te hogyan viselkedj. 2. Magadtól elpakolsz magad után, segíted anyukádat a háztartási munkában is. 3. Elköltözöl és eltartod magad.
2014. dec. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez függ attól, hogy hány éves vagy. Gondolom még nem vagy nagykorú. Ha elmúltál 18 éves, akkor három megoldást látok. 1. Leülsz megbeszélni a kialakult helyzetet. Elmondod, hogy neked mi az ami nem tetszik, amit másként szeretnél, viszont anyukád is elmondhatja, hogy ő mit szeretne, te hogyan viselkedj. 2. Magadtól elpakolsz magad után, segíted anyukádat a háztartási munkában is. 3. Elköltözöl és eltartod magad.


1. Leülsz megbeszélni a kialakult helyzetet.


Szeretném ki emelni hogy a kérdés ere vonatkozott ez az amit nem tudok hogyan. Nem értem mit nem fogtok fel ha beszélek vele énvédő reflexekkel reagál nem fogja fel amit mondok lekezelő stb 2dolog kéne 1 visza vegyen Szal meg változzon a fejébe az uralkodó atitütt beálítottság. 2.El jussanak a fejéhez a szavak meg változzanak az előitéletek stb Szóval technikailag érdekelne a beszélgetés maga. Aki ismeri az elméletet az ide vonatkozó szabályokat a felmerülhető lehetséges próblémákat a stratégiai célokat ha lehet így fogalmazni szóval magát a helyzet megközelítését és a megoldási módokat olyan válaszoljon. Direkt azért teszem fel itt a kérdést mert nagyon sok ember látja és mivel én nem ismerek olyat aki érti ezt bízok benne hogy hal akad a horogra. Gondolom meg értitek.

El múltam 18 nem sokkal pálya kezdő vagyok 15helyen próbáltam munkát keresni sehol nem jött be nincsenek rokonaim csak az utcára mehetnék. Ne a munkára stb re vonatkozanaka a hozzá szolások hanem a kérdésre amit fel tettem ha el kőltöznék akkor is érdekelne hogyan kell az ilyen emberekkel eredményesen hatékonyan komunikálni.

2014. dec. 11. 17:32
 9/14 anonim ***** válasza:
Erre válaszoltunk, sehogyan. Mindenki felfogta hogy a beszélgetés metódusára vagy kíváncsi, a tempójára és hogy hogyan kéne uralmad alá hajtanod anyádat. Csak van egy rossz hírem, ugyanolyan lenéző, lekezelő, óvodásokkal tárgyaló stílusod van, mint neki. Kezdjük ott, hogy nincs jogalapod "hatni" az ő egójára, mert neki van mire legyen egója (igen, felnevelt egy gyereket, van hol laknotok, stb) neked meg nincs. SEMMI ütőlap nincs a kezedben ahhoz, hogy ezt meg tudd tenni. Mégis milyen érveket hoznál fel neki? "Jajj anyu légyszi ne takaríttasd már ki velem a szobát, igaz te hozod a pénzt, ruháztatsz, nálad lakok felnőtt munkanélküliként, de légyszi tisztelj és ne kezelj gyerekként"? Biztos majd anyád fog neked bepuncsolni...Nem tudom mire van ekkora pof*d, hogy itt mindenkit hülyének nézel. Nekem volt vér a pucámban elköltözni anyámtól, mustáros kenyeret zabáltam fél hónapig hogy meglegyen a lakbér, de most már megy a szekér és nem gyakori kérdéseken sírok itt mindenkinek. Anyád ilyen, 40-50 évig ilyen volt, NEM FOG MEGVÁLTOZNI és gyanítom nem is kell neki. Azért írom ilyen szájbarágósan, hogy te is megértsd - ha már lehülyéztél itt minden válaszadót.
2014. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Erre válaszoltunk, sehogyan. Mindenki felfogta hogy a beszélgetés metódusára vagy kíváncsi, a tempójára és hogy hogyan kéne uralmad alá hajtanod anyádat. Csak van egy rossz hírem, ugyanolyan lenéző, lekezelő, óvodásokkal tárgyaló stílusod van, mint neki. Kezdjük ott, hogy nincs jogalapod "hatni" az ő egójára, mert neki van mire legyen egója (igen, felnevelt egy gyereket, van hol laknotok, stb) neked meg nincs. SEMMI ütőlap nincs a kezedben ahhoz, hogy ezt meg tudd tenni. Mégis milyen érveket hoznál fel neki? "Jajj anyu légyszi ne takaríttasd már ki velem a szobát, igaz te hozod a pénzt, ruháztatsz, nálad lakok felnőtt munkanélküliként, de légyszi tisztelj és ne kezelj gyerekként"? Biztos majd anyád fog neked bepuncsolni...Nem tudom mire van ekkora pof*d, hogy itt mindenkit hülyének nézel. Nekem volt vér a pucámban elköltözni anyámtól, mustáros kenyeret zabáltam fél hónapig hogy meglegyen a lakbér, de most már megy a szekér és nem gyakori kérdéseken sírok itt mindenkinek. Anyád ilyen, 40-50 évig ilyen volt, NEM FOG MEGVÁLTOZNI és gyanítom nem is kell neki. Azért írom ilyen szájbarágósan, hogy te is megértsd - ha már lehülyéztél itt minden válaszadót.


Teljesen úgy hat amit írtál mintha magadra vettél volna valamit és ki borult volna a bili.

Azok akik ilyen hozzá állásal vesznek valamit minek fáradoznak a válasz írásal? Nem neked szól a kérdés hanem azoknak akik hajlandók meg érteni és el gondolkodni rajta.

2014. dec. 11. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!