Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Regisztrál-e a facebookra az,...

Regisztrál-e a facebookra az, aki nem szereti kiteregetni a magánéletét és 0-24-ben magát mutogatni?

Figyelt kérdés

Egy régebbi kérdésre adott válaszok közt egy ilyet olvastam.


"Eleve aki nem szereti a magánéletét kiteregetni és 0-24-ben magát mutogatni, az nem regel Facebookra..."


Aki a korábbi kérdésre a fent idézett választ adta, nagyon el lehet tévedve.

A facebook annyira elterjedt, hogy gyakorlatilag ott a legkönnyebb kapcsolatban maradni bárkivel, akit ismerünk, van, akinek a munkájához kell, mert ott hirdetik meg, ha egy-egy műszakot nem akarnak vállalni, ott kérheti valaki, hogy ő kapja meg, ennek semi köze a magánélethez már.


Lehet, hogy amikor a facebookot kitalálták, akkor még úgy gondolták, hogy ez csak szórakozás lesz, de ez már messze túl van azon.


Ja és nem kötelez senki senkit, hogy minden percben kiírj valamit a facebbokra, lehet rajta privátban is kommunikálni



2014. dec. 27. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Magamból kiindulva, ha nincs rákényszerülve, akkor nem. Én sem voltam középiskolás koromban. De amint az egyetemre jöttem, muszáj volt, mert csak így tarthattam a kapcsolatot az ott megismert emberekkel.
2014. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, nem csak a tinip*csák regisztrálnak, akik a telefonjukat pötyögve töltik a fél életüket. Én sem ilyen típus vagyok, mégis fontolgatom a regisztrációt. Az egyesület, ahol sportolok, gyakran oda rak ki infókat, amikről nem szerencsés lemaradni, a suli DÖK-csoportjával ugyanez a helyzet.
2014. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez baromság, csomó cég, és egyéb művész is fent van, mivel remek reklámfelület..
2014. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled. Nekem például egyszerűen muszáj volt regisztrálnom ahhoz, hogy követni tudjam az iskolai eseményeket, mert az osztályfőnököm igencsak modern gondolkodású, és szereti ott intézni a dolgokat. Gondolom jövőre egyetemen szintén nem válik majd a káromra. A másik a kapcsolattartás, ez az egyik legegyszerűbb módja. Valamint a különböző csoportok sem butaságok. Gondolok itt például a művészeti témájúakra, ahol hasznos információkhoz jutok hasonló érdeklődési körrel rendelkező emberektől. De mindezek ellenére én sem töltöm ott a napomat, nagyon ritkán osztok meg valamit, és nem mutogatom magamat. Néha elég bosszantó, és legszívesebben törölném magam, de igazából csak tudni kell használni.
2014. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is ilyen vagyok. A magánéletem a sajátos, ne csámcsogjon rajta más. Ezért csak zenét vagyok hajlandó feltenni rá.
2014. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akár tetszik, akár nem, a Facebook szükséges rossz. Én is az utolsó percig kihúztam nélküle, de az egyetemen szükséges és sokszor itt a legkönnyebb tartani a kapcsolatot másokkal. Senki se fog pisztolyt a fejedhez, hogy ossz meg dolgokat, ha ez idegesít másoknál, akkor egyszerűen letörlöd őket vagy letiltod a faladról. Én is jobban szerettem az MSNes korszakot, és amikor az emberek még rendesen felköszöntötték egymást személyesen, telefonon vagy SMSben, de a világ egyszerűen változik, és még ha nem is tart vele lépést az ember, de ezt akkor is el kell fogadnia.
2014. dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is csak sulis dolgok miatt regeltem facebookra, ez esetben tényleg fontos és hasznos, amióta befejeztem azóta kb fent se voltam, aki igazán érdekel azt meg elérem élőben és beszélgetek vele illetve távoli ismerősökkel is videó skype-on beszélgetek. Én még sose raktam ki magamról vagy a magánéletemről semmit facebookra és másról sem, de mindenki azt csinál amit akar, végülis a facebook is egy közösségi oldal, az mellékes hogy rengetegen olyat raknak ki magukról illetve másról ami a kutyát nem érdekli.
2014. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Normálisabb munkahelyre már fel sem veszik az embert, ha nincs Facebookja, ugyanis a HR-sek megnézik az állásra pályázók Facebookját és aki nincs fent azt úgy ítélik, hogy vmi baj van Vele, nem tud haladni a korral és egyszerűen félre tolják az önéletrajzukat. Ma a Facebook már olyan, mint a telefon vagy az email cím, nélküle létezni csak az igénytelen emberek vagy a hontalanok tudnak.
2014. dec. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én regisztráltam, de soha nem rakok ki semmit, maximum félévente egy képet.

Szerintem jó dolog a facebook, mert meg lehet rajt találni bárkit, engem is megtalálhatnak és jó az üzenetrendszere is. Rossz oldalát nem látom ilyen szempontból. A sok hülye meg más téma.

2014. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megadtam az iskoláimat, évente egyszer kb lecserélem a profilképemet és ennyi. Még a lakhelyem, a kapcsolati állapotom sincs fent, nem raktam ki, mikor megyek nyaralni, vásárolni, bulizni, családdal programra, a mosdóba... senki nem kényszerít rá. Azt a kevés adatot is csak szűk kör láthatja, bejegyzésekben nem tudnak megjelölni, stb. Ennek ellenére naponta ott lógok és beszélgetek az ismerőseimmel. :D De az egyetemi infók is leggyorsabban az épp felkapott közösségi oldalon jutottak el az emberhez.

Egyébként a legtöbb ismerősöm se olyan, aki mindent kiír, 1-2 ilyen kényszeres mániákus volt, töröltem is őket, meg unokahúgomnak volt egy ilyen időszaka még kistiniként, de szerencsére hamar kinőtte ő is. :D A facebook azért nem az ördögtől való, kell egy minimális IQ az ésszerű használatához, de ha ez adott, akkor elég praktikus dolog.

2014. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!