Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A nagy korkülönbség társadalmi...

A nagy korkülönbség társadalmi elfogadása. Te barátkoznál velünk?

Figyelt kérdés
Barátok,ismerősök keresése közben,többször beleütközünk.Sokan nem tudják elfogadni.Konkrétan: Én(Ffi 48)Ő(Nő)23.Te a barátaid megválasztásánál kizáró oknak tartod?

2014. dec. 31. 11:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Barátság, ismeretség (néhány esetben szex kapcsolat is) simán elfogadható. Ellenben a párkapcsolat már más tészta. Márpedig a gondolkodásbeli különbségek között. Máshogy vélekedik a világról egy átlagos ötvenes, mint egy fiatal húszéves. Ritka, hogy passzolnak a céljaik. A fiatalabbak általában az újítás mellett vannak, egyre toleránsabbak, szabadelvűbbek, az idősebbek általában igyekeznek megőrizni hagyományokat, tartózkodni az újításoktól, aszerint a világ szerinti elgondolásban élni, amiben felnőttek (és nem engednek). Nem minden esetben van így, de döntő többségben.
2014. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
figyelj, az én egyik legjobb barátom idősebb a saját apámnál is. Én 30 éves vagyok (nő) a legjobb barátom pedig 60 éves (férfi). Soha nem volt és nem is lesz köztünk semmi sem, de olyan jó barátok vagyunk, hogy soha nem akarom őt elveszíteni.
2014. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

az emberek többsége előítéletes és csőlátású.

előhozzák neked a szokásos általánosításokat a jellemről meg az érdeklődésről, de valójában a többség csak szexet keres vagy íratlan törvényeket követ.


-


itt majd mindenki leírja hogy ő milyen nyitott, csak épp a valóságban nem találsz ilyen embereket.


meg a szokásos pedózás, de 10ből9 nem tudja a fogalom valódi jelentését

plusz elve a szex jut eszébe az embernek, mint mondtam. ez ugyanaz, mint amikor azonos neművel akarsz barátkozni és leb**iznak

2014. dec. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Barátoknál nem számít. Páromnál már igen.
2014. dec. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Tisztelt Mindenki


Először is köszönöm hogy ilyen sokan véleményt nyilvánítottatok.Van hideg és meleg is,amire számítottam,de a negatív vélemény is vélemény.Azt nem gondoltam volna hogy a sok rosszindulatú ember elkerül majd,de lehet hogy nincs is.

Amire többen is rávilágítottatok a korból eredő gondolkodás,értékrend lehet egy ilyen kapcsolat kugája.Ebben van valami igazság,de ez inkább az idősebb szereplő felelőssége lehet.Intelligens berkekben ezek a lehetséges töréspontok időben azonosíthatók,és ha lehetőség van rá,akkor áthidalhatók.

Alapjában azt gondolom hogy ha rokonlelkek találkoznak,az még nem elég.Az idősebb a korához képest infantilisabb,a fiatal pedig egy érettebb gondolkodással kortalanná teheti az egyébként széles néprétegekben furcsának tartott frigyt.

2014. dec. 31. 15:27
 16/17 anonim válasza:

tegnap 13:36!


Szerintem a te eseted is tipikusan az,hogy te csak barátként tekintesz rá és mivel ő ezt tudja betartja a szabályokat és csak barátként közeledik feléd.Ha ezt a szabályt megszegné elveszítene,de piszkosul vágyik rád,még akkor is ha van társa!

2015. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Most mi a helyzet veletek?Egy"szintén zenész".
2018. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!