Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért sértődnek meg az emberek...

Miért sértődnek meg az emberek, ha nem értenek egyet velük? Miért nem lehet különböző a véleményünk?

Figyelt kérdés

És ezt úgy írom, hogy már lassan mindenhol ezt tapasztalom. Semleges témákról sem lehet már vitatkozni senkivel, mert utána elkerül, meg letilt facebook-on, meg ilyenek. És főleg azok ilyenek, akik előszeretettel hangsúlyozzák, hogy ők mennyire elfogadóak, meg liberálisok. Pedig nem vagyok se kioktató, se megmondó ember, csak akkor fejtem ki a véleményem, ha kérdezik.


Szóba kerül a munka, vagy politika, vagy vallás az biztos, hogy mindenki megsértődik azon, amiket mondok. Pedig nem várom el senkitől, hogy egyetértsen, nem mondom az álláspontjára, hogy baromság, de 2-3 mondatváltás után már tök idegesek az emberek. Miért nem lehet elfogadni, hogy más másként látja? Én nem leszek ideges attól, hogy más másként látja a dolgokat és simán meghallgatom mindenki érvelését és ha az ő érveik logikusabbak. akkor elfogadom őket. Eleve nem is hiszem, hogy bárkinek is igaza lehet a világban, hiszen csak egy külső igazság létezik és azért vitatkozunk, hogy a közös tapasztalatok és logikázás útján ezt a külső valóságot jobban megismerhessük. Szóval nekem az egész vita teljesen személytelen dolog.



2015. jan. 11. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

mert ő egy ilyen helyzetben irányításra törekszik a párbeszédben.

te meg ezt nem hagyod,sőt elveszed tőle a beszélgetés irányítását vagyis legyőzöd.

az ilyesmit egy nárcisztikus mimóza nem szereti.


a másik eset amikor értelmesen beszélgetni szeretne,te meg elkezded tépni a szádat és hőbörögsz és nem veszed észre,hogy érdektelen a témád,erre sem sokan kíváncsiak.

2015. jan. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te nem találod durvának, amit írsz/mondasz, de a másik meg igen. Mindenkinek van egy ilyen tűréshatára. A másik mondjuk fanatikus keresztény, te meg megrögzött ateista és arról érvelsz neki, hogy miért nincs Isten, akkor azért érthető, hogy megsértődik. Ugyanez lehet a politikánál, vagy másnál is. Ha az emberek lelkébe gázolsz az ellentétes nézőpontoddal, akkor az sértődést vált ki. Mert egy legbelső hitrendszert bolygatsz ilyenkor. És szerintem is ez egy bunkóság, például én mindig is utáltam a jehova tanúit, amikor jönnek és telebeszélik a fejed a térítős dumájukkal. Engem meg egyáltalán nem érdekel és ideges leszek, holott magával az emberrel semmi problémám.

Aztán vannak olyan esetek is, amikor a vitapartnered áltatja magát valamivel és egyből dühös lesz, ha csak finoman is közlöd vele, hogy te nem így gondolod. Ez azért van, mert ő sem biztos a gondolatában teljesen. Általában ilyen gyengébb jellemű embereknél.

Nekem me szokott lenni még olyan is, amikor nincs kedvem vitatkozni, de a másik állandóan ellenvéleményezi minden szavam, még azt is, amit kérdezek. Ilyenkor természetes, hogy elmegy a kedvem tőle.

2015. jan. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, te kinek az érdekében foglasz álláspontot és ő kinek az érdekében, kinek a szempontjából látja a világot.


.

Durva példa:

Valaki beléd vág egy nagykést.

Erről önmagad hogy vélekedsz:

Jajj, most elvérzek és meghalok, mi lesz.


Hogy vélekedik a másik?

jajj de jó, mert lesz kaja, friss hús a kutyámnak.

.


Érted a morbid de találó hasonlatot?

Mindenkinek más a jó. Van eset, amikor másnak az jelenti a kedvezőt, ami neked rossz lesz. Kérdés, hogy melyik állásponton vannak többen, a téma érintettjeinek, különböző érdekeltségű csoportjaiban.


Sőt sokszor két ember sem akarja mindenben teljesen ugyanazt a sok millióból. Mindenki félti a saját érdekeit és azt igyekszik védeni, annak az álléáspontját bármi áron védelmezi, mint a saját családját, mert sokszor élet minőségbeli változások ára múlik azon, hogy hábnyan döntenek egyik vagy másik oldalon.


.


Nagyon fontos szempont, hogy melyik szemléletet látja jobbnak több ember, melyiket fogadják el többen kedvezőnek olyanok akik már tudják miről beszélnek mert megtapasztalták előtte.


Addig lehet valakit megvezetni "süket dumával", a dolgok túl jó vagy túl rossz oldalának a rendszeres hangoztatásával, amíg meg nem érezte a tárgyalt dolgok rá, és a környezetére gyakorolt valódi hatását. Utána viszont nem vezethető félre igazán arról az útról, ami neki a legkedvezőbb irányt jelenti.


Végül is ez így logikus. Mindenki ahhoz ragaszkodik, ami neki jónak tűnik vagy az eddigi tapasztalata alapján jót hozhat.


"ez így van, mert megtapasztaltam" vagy egyszerűen "tudom".


"Amit te akarsz, az csak rosszat hozhat nekem és a családom, környezetem nagy részének a számára".


Olyan is van aki egy ideológiát követ, anélkül, hogy különösebben érdekelné, hogy mi lesz a vége, az eredménye.

"Igen, én a BarnaMaci pártra szavazok, mert már 60 éve ennek vagyok a tagja". Nyomós érv, nemigaz? :))


Kb ilyen dolgok juthatnak az eszébe annak akivel szemben állást foglalsz. Lehet értelmes indoka vagy lehet elvakultan elkötelezett is, aki a maga előtt keltett ködben neki megy a falnak, de nem veszi észre, hogy amit csinált az nem jó.


Persze az is lehet, hogy éppen a másik fél,

(esetleg éppen Te vagy én) pont ilyen.

2015. jan. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy a véleménykülönbségen aki megsértődik az szükségszerűen illúzióvilágban él, amit a saját kényelme érdekében akar fenntartani. Nincs meggyőződve a saját igazáról, ezért nem meri az igazát próbára tenni. Nem az érdekkülönbségekről beszélek, hanem arról, hogy valaki hajlandó-e elvonatkoztatni a saját álláspontjától, azért, hogy megérthesse a másik embert, vagy helyette befalazza önmagát a tanulás lehetősége előtt.


Engem nem sért, hogy más hisz Istenben és nem ítélem el ez miatt, mégis sokan megsértődnek azon, hogy szerintem nincs Isten és nem akarnak többet beszélgetni velem. És nem várom el senkitől hogy elfogadjon, csupán ezt a jelenséget firtatom, hogy az emberek rettentő intoleránsak a másként gondolkodókkal, még akkor is, ha a másként gondolkodó egy passzív ember és senkire nem akarja rákényszeríteni az elképzeléseit.

2015. jan. 16. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként engem is nagyon sokáig foglakoztatott ez a kibékíthetetlennek tűnő ellentét, hogy nincs és mégis sokan állítják, hogy van, néhányan még őlnek is érte, ahol más néven hívják.


Erre végül úgy tettem magamban pontot, hogy alkottam rá magamban saját filozófiát. Amikor valaki teljesen őszintén elhiszi, hogy van, akkor az ő tudatában létezik és ő az életét úgy alakítja, annak a tudatában, hogy van valaki akire számíthat emberi erőn felül, akivel beszélgethet, ha nincs senki mellette, jóságos, igazságos, hatalmas és oltalmazó. Akihez szólhat ha senki más nem hallgatja meg.



Ez ahhoz hasonlítható durva közelítéssel, mint mondják neked, hogy nyertél a lottón 3 milliárdot de nem forintban, hanem Euróban.

Igaz, hogy azt is hozzá teszik, hogy most nem kaphatod meg, de abban a tudatban élj, hogy van három milliárd Euród, ami közel ezermilliárd forintnak felel meg.


Persze itt megakad a dolog, mert mit értsz azzal a vagyonnal ha nem kapod meg életedben, de itt jön a csavar, élhetsz még azon is túl, mint ahogy eddig ismertük, és majd akkor.


Az embereknek meg alap ösztöne, hogy mindennek keresik a miértjét. Amire nem találtak magyarázatot, ahhoz alkottak maguk egyet. Így alakult ki a villámlás istene, a tűzhányó istene és még ki tudja hányféle más.


.


Aki hisz benne, annak van Isten, a tudatában, mivel nem látható, nem megfogható, ezt a vallás is állítja.


Aki viszont nem hisz benne, annak hogyan is lenne?


Ez a lényege a filozófiai magyarázatomnak ami valljuk be, elég rugalmas, ha bár mindenkinek így sem felelne meg, mert ahány ember, annyi féleképpen gondolkozik.

2015. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!