Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha rendőrségi ügy lesz belőle,...

Ha rendőrségi ügy lesz belőle, milyen büntetés várható?

Figyelt kérdés

Szóval adott 4 lány, és egy hétvégi buli. A lányok legyenek most Kinga Réka Laura és én. Tudni kell hogy régen barátnők voltunk, kb 1 éve nem vagyunk beszélő viszonyban, csak ők ketten, meg mi ketten.

Az történt, hogy Kinga rám vágta az ajtót, és meg meg akartam lökni de véletlenül ráborult a pohara tartalma, hisztérikus sírás, elvonult. Az ő barátnője Réka, számonkért, nem válaszoltam, rám öntötte Az ő poharának a tartalmát, csakhogy nem hagytam annyiban, utána nyúltam és a hajánál fogva visszahúztam, és egy jó nagy verekedés keletkezett négyünk között, de persze nem ököllel csak egymás haját téptük. Később mikor szétválasztottak minket, A barátnőm Laura telefonját szemtanúk előtt a földbe verte többször és Réka, ami szilánkosra tört és azóta nem kapcsol be, és itt a probléma, mert a csaj nem akar fizetni a barátnőmnek meg kell a pénz, nem tud újat venni. Ha rendőrségre kerül az ügy, én és Laura várhatóan mit kapunk a hajtépésért?


2015. febr. 23. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

:DDDDDDDDDD

Szánalmas. Nagyjából körberöhögnek titeket.

2015. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, attól függ, hogy ki tépett hajat előbb, de elég súlyos vétségnek számít, fokozottan akkor, ha ital egymásra öntés is megelőzte a bűnesetet:


a BTK. 45.§ 6. bekezdése szerint: "(...)vita, perpatvar során elkövetett hajtépésért, ököl nélküli közelharcért(...)2-7 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható a verekedésben részt vevő állampolgár."

2015. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 endruka válasza:
Szia! Nyugi,semmi büntetés nem jár nektek! Ha tudod valamivel bizonyítani,hogy tényleg ő vágta földhöz a telefont,akkor maximun megfizettetik vele,plusz még a bűnügyi költséget is. De ha nincs tanúd,és ő tagad,na akkor semmi nem fog történni!!!
2015. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Te egy ilyen oldalon nyíltan bevállalod, hogy hajtéptél?
2015. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért megnézném a rendőr fejét akinek ezt a jegyzőkönyvet kell felvennie XD

Most úgy elképzeltem ahogy a hisztis kisp*icsa leguggol hogy a földhöz üthesse a telefont és vagy a negyedik ütésre megreped.

Meg ahogy mindenki tépi mindenki haját XD

Am itt van hogy rongáláskor mi jár. Oszd be hogy hova tartozol/tartozik az illető a telefon miatt:

[link]


Illetve nem tudom hogy a hajtépés mennyire komoly "könnyű testi sértés" de itt van a jogszabály:

[link]


Mondjuk jót röhögnék azon a bírón aki egy hisztis 13 évest leültet két évre mert meghúzta a másik haját XD

Amúgy úgy egy éve már 14 helyett 12-től büntetnek szóval azért dumáljátok le hogy mentek-e rendőrségre. Nem kell minden kis szarral oda rohangálni. Viszont ha a telefont nem fizetik én azt simán vinném.

2015. febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3-4en lattak. Az szamít?
2015. febr. 23. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ez igen súlyos bűncselekmény. Egymás haját téptétek?!?! És még a telefon is megrepedt?!?! Nincs az a bíróság, amelyik ne hozna ilyen esetben kemény ítéletet. Ebből nagy bajok lesznek lányok. Szerintem amúgy már most köröznek téged is és a barátnőidet is, a kommandósok fognak titeket berugdosni a sittre vagy 30 évre... Ilyet csinálni... Ez az évszázad bűnügyi pere lesz az biztos, titkosított aktákkal mindennel. Még a híradóba is bekerül.
2015. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a rendőr aki téged elkap, még az unokáinak is mesélni fogja!
2015. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
* 12 év a büntethetőségi korhatár BIZONYOS bűncselekményeknél. Amit elkövettetek az egy csoportos garázdaság bűntette. De mivel mindenki tépett mindenkit remélem van annyi agyatok, hogy nem mentek be a rendőrségre, így megkímélve sok ember agysejtjét és idejét.
2015. ápr. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!