Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet udvariasan...

Hogyan lehet udvariasan visszautasítani mások könyvét?

Figyelt kérdés
2 hónapig egy idegen családnál vagyok, mindegy miért. Az első héten megláttam, hogy tök jó könyveik vannak, kérdeztem olvashatom-e őket, szivesen odaadták. Na itt valami kisiklott... először csak örültek, hogy olvasok, aztán elkezdték mondogatni, hogy hát ha X könyv tetszett, akkor Y biztos még jobban fog és hol egyik, hol másik nyom a kezembe egy szerinte nagyon jó könyvet. Egyet valahogy ímmel-ámmal elolvastam, de még kettő vastag kötet ott áll, amit rámsóztak, ráadásul más-más téma, még csak azt sem mondhatom, hogy ezt a műfajt nem szeretem, bocsi. Ha meglátnak a kezemben egy magam választotta könyvet, akkor elszontyolodnak, hogy "ó, ezt olvasod". Basszus, mit csináljak? Csak nem állhatok oda, hogy sorry, de még a címe sem érdekel az általatok ajánlott könyveknek.. hogyan vágjam ki magam sértődés nélkül?
2015. febr. 25. 13:21
 1/6 OlivO ***** válasza:
76%
Tudod, én inkább az X témájú könyveket szeretem, olyat is tudsz ajánlani, annyira örülnék neki.
2015. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Én lennék a legboldogabb ha ilyen problémáim lennének.
2015. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Az "ó, ezt olvasod"-ra lehet a válasz, hogy "ó, igen, ezt választottam"

Rövidre kell zárni, nem kell magyarázkodni.

2015. febr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
20%
Mondd meg, hogy olvasd el te ha annyira akarod disznófejű!
2015. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Komoly gondjaid vannak, hallod-e! Hát fogadd el a könyveket, aztán csempészd vissza őket a könyvespolcra:)
2015. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Köszönöm az ajánlásd, majd elolvasom, ha lesz rá időm." - És nem olvasd el. Ennyi.
2015. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!