Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tejfakasztó buli. Miért...

Tejfakasztó buli. Miért ugranak erre a kifejezésre oly sokan?

Figyelt kérdés
Felénk hagyomány. A vejem testvérééknél megszületett az utód. Tegnap volt a buli. Anyuka a kicsivel még kórházban. Ő Viber-en keresztül volt jelen. Ma hozták a fényképeket. Egy üveg viszkit láttam az asztalon. Gondolom azzal koccintottak. Azonkívül üdítők csipszek, rágicsálni valók. De minden képen látszik az öröm, jókedv. Anyuka nem hogy dühöngött volna, hanem neten biztatta a fiukat. Miért gondolják sokan, hogy egy ilyen bulin valami szörnyű dolgok történnek?

2015. márc. 1. 14:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%
Nőként, ha gyermekem lesz én örülnék, ha a párom a haverjaival tejfakasztót tartanának. Persze biztos elhangzik ilyenkor, hogy ez az utolsó nyugodt éjszakád és hasonlók, de hasonlók dolgok vannak a legénybúcsún is, talán ezel a bulik nem vadulnak el annyira, isznak, dumálnak, jól érzik magukat és ünneplik a kis "trónörököst".
2015. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is egyedül a neve nem tetszik, elég régimódinak és közönségesnek tűnik. A buli lényege úgy is az, hogy az apa megünnepli a haverokkal, hogy apa lett, akkor miért nem ez a neve? Különben nincs vele semmi baj, természetes, hogy ezt meg szeretné ünnepelni.
2015. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Jó. Mi legyen a neve?
2015. márc. 1. 15:17
 14/28 anonim ***** válasza:
34%
A kérdésed az elnevezésről szól. Hogy mi a baj a kifejezéssel. A magyarázatod és sok válasz pedig az elnevezés mögötti buliról. Akkor most melyikre válaszoljunk?
2015. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Na ezt most miből olvastad ki? Némely válaszoló írja, hogy minden oké, csak ne ez lenne a neve.
2015. márc. 1. 15:27
 16/28 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a nevével sincs bajom. hagyomány,felesleges ezen változtatni. A húsvéton se akadnak ki ,pedig kb senki sem akkor "vész" magához húst a böjt után :D


Amelyik nő háborog azon hogy a párja elmegy tejfakasztó buliba az bizony elkövetett egy igen nagy hibát,nem olyan férfival állt össze akivel egyezne az értékrendjük és ennek bizony rövid vagy hosszú távon veszekedés ,válás lesz a vége.

2015. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
31%
Ilyesmi tósztokat mondanak: "Igyunk, hogy minél jobban fakadjon a tej" (a lényeg, hogy sokat igyanak és így sok teje legyen az anyának). Ezért nevezik tejfakasztónak szerintem.
2015. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, nekem kicsit furcsa az, hogy anyuka nem mehet. Mármint nem a hapsikkal bulizni, hanem a saját barátnőivel. Mert apa tök jól szórakozik, anya meg otthon a gyerekkel - ez szerintem pont azt erősíti, hogy anya és gyerek összetartozik, apa meg csak másodlagos. Mert ha lenne olyan a tejfakasztó után, hogy most szombaton anya megy, apa meg marad az egyhetessel otthon, azt mondom, oké.


De a neve így is gusztustalan. Nem akarom, hogy a mellem, a tejem felmerüljön egy baráti társaságban, ahol nem vagyok ott. Legyen, nem is tudom, szülinapi buli. A kicsi szülinapi bulija.

2015. márc. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
47%

Nekem semmi bajom ezzel a bulival, kedves dolognak tartom, hogy az apuka és barátai megünneplik a baba érkezését.

Mifelénk egyébként nem tejfakasztó bulinak hívják, hanem babapisiltetőnek... nem tudom, ez mennyivel jobb? :)

2015. márc. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Némely válaszoló, igen. Némely'pedig egyből arra válaszolt, hogy jó ötlet-e a buli vagy sem.

Arra gondoltam, hogy kétértelmű volt és a válaszok is ennek megfelelően érkeztek. Tovább nem offolok.

2015. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!