Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tejfakasztó buli. Miért...

Tejfakasztó buli. Miért ugranak erre a kifejezésre oly sokan?

Figyelt kérdés
Felénk hagyomány. A vejem testvérééknél megszületett az utód. Tegnap volt a buli. Anyuka a kicsivel még kórházban. Ő Viber-en keresztül volt jelen. Ma hozták a fényképeket. Egy üveg viszkit láttam az asztalon. Gondolom azzal koccintottak. Azonkívül üdítők csipszek, rágicsálni valók. De minden képen látszik az öröm, jókedv. Anyuka nem hogy dühöngött volna, hanem neten biztatta a fiukat. Miért gondolják sokan, hogy egy ilyen bulin valami szörnyű dolgok történnek?

2015. márc. 1. 14:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Különben felénk nem csak apa és barátai ünneplik. Jelen vannak a barátok barátnői/feleségei, anyuka barátnői, közelebbi rokonok (unokatestvérek a párjukkal), szóval nem csak fiús buli.
2015. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
Semmi gond ezzel, miért ne lehetne ilyen bulit tartani. Nagy esemény ha valakinek gyereke szuletik, anyuka még a kórházban van, a friss apuka senkitol nem veszi el ezt az idot. Persze, miután hazamentek, ne menjen bulizni egy darabig, de ekkor nem gond (szerintem). Dehát kinek mi...
2015. márc. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
35%

"Nagy esemény ha valakinek gyereke szuletik"


Igaz. Általánosságban viszont két embernek születik gyereke, mégis csak az egyik tud elmenni megünnepelni.

2015. márc. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Most így belegondoltam, hogy kozvetlenul szulés után lenne-e kedvem tejfakasztó vagy akármilyen buliba menni. Hát nem. De ettol a párom miért ne mehetne, miért kellene ot is megfosztani ettol? Az, hogy milyen férj, vagy apuka, nem ennek a fuggvénye.
2015. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
75%
Engem tudod mi zavarna? Hogy én ott fekszek a kórházban a gyerekemmel az életem legszebb napjaként, a férjem pedig éppen egy kocsmában tivornyázik. Ez nekem fura, de akiknél ez hagyomány és megszokták akkor nem szólom le őket. De az én férjem ne hagyjon ott :D
2015. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Ezen nem fogunk osszeveszni, ahogy írtam, kinek mi..
2015. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Engem az zavar, hogy míg apuka csak fogja magát, kisétál az ajtón bulizni, ünnepelni, berúgni, addig az anyuka ezt nem teheti meg, mert ott fekszik, kínlódja a szülés fáradalmait, foglalkozik a babával, igyekszik helytállni az új szerepben. Ezt a felelősséget elvileg ketten vállalták, akkor apukának is illene kivenni a részét a dologból, ahogy csak tudja, nem egyből elmenni bulizni. Amikor én szültem, akkor a párom gyakorlatilag végig bent volt velünk, annyi időt töltöttünk 3-asban amennyit lehetett, segített nekem ebben-abban, kaját hozott, Ő is figyelte mit hogy kell tenni a baba körül. Biztos nem azzal foglalkozott hogy leigya magát...
2015. márc. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Amikor barátnoim szultek, a tejfakasztó buli mindig a kicsi szuletésének napján este-késo este volt. Ezért írom, hogy senkitol sem veszi el az idot, mert este amikor amúgy sincs a kórházban, mert nem alszik bent, hazamegy aludni, akkor tartja meg a bulit. Most komolyan, ezzel az idovel megrovidít téged?
2015. márc. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!