Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket nem zavar, hogy az...

Mr.Niemand kérdése:

Titeket nem zavar, hogy az emberek nagy részével nem lehet könyvekről beszélni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 00:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez a társadalom hibája. A szociális környezet azonban szűkebb fogalom, szóval ha van a környezetedben ilyen beállítottságú akkor lehetne. :D
2015. ápr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én soha nem szoktam megbeszélni a könyvélményeimet, nem zavar.
2015. ápr. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Engem az zavar, hogy sokan eléggé lenézőek, miután olvasmányokra hivatkozom.
2015. ápr. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Én soha nem szoktam megbeszélni a könyvélményeimet, nem zavar."


Én is így vagyok vele, számomra az olvasás annyira mély és bensőséges tevékenység, hogy nem szoktam beszélgetni róla, a könyv inkább az ember belső világát építi, mintsem hogy könnyed társalgás (ne adj' isten, kérkedés) tárgya legyen.

2015. ápr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Semmi extra nem kell hozzá, hogy felszaladjon a szemöldökük, elég ha meg mered említeni, hogy a filmfeldolgozás a könyvhöz képest jó vagy rossz.
2015. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sajnos kevesen olvasnak és az olvasók többsége is ponyvát, lektűrt olvas. Kifejezett igényem nekem sincs arra, hogy részletekbe menően kielemezzek valakivel egy könyvet. Bár a környezetemben vannak olvasó emberek, de nagyon nem esik egybe az ízlésünk. Én jobban szeretem a szépirodalmat, beszélni azért nem szeretek róla, mert az embert sznobnak nézik.
2015. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy az ez irányú hajlamaimat kiélem a moly.hu-n.
2015. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Csak én megszeretem beszélni azt amit olvastam. Egy tipikus példa 1984 arról baromi sokat lehet beszélni szerintem de a legtöbb ismerősöm vagy nem olvasta vagy aki olvasta szintén nem szeret róla beszélni :D
2015. ápr. 10. 14:15
 9/15 anonim ***** válasza:

"Semmi extra nem kell hozzá, hogy felszaladjon a szemöldökük, elég ha meg mered említeni, hogy a filmfeldolgozás a könyvhöz képest jó vagy rossz."


Ez olyan tipikus sznob duma, hogy "jaaj, én könyvben is olvastam ám!" XD


Kérdező, az 1984-ről mondjuk tényleg jókat lehetne beszélgetni, szerintem ha valaki nem olvasta még, de úgy érzed, hogy hasonló az érdeklődése, mint neked, akkor elmondhatod nagyjából, miről is szól kb, lehet, hogy felkelted a kíváncsiságát, és el tudtok a témáról úgy is beszélgetni, hogy nem olvasta. Aztán lehet, hogy annyira kedvet kap, hogy el is fogja olvasni. :)


Lényeg, hogy az olvasás a saját örömünkre történjen, ne versengésből. :)

2015. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy sznob duma, de ki mond ilyet?
2015. ápr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!