Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szidnak a szüleid?

Hogyan szidnak a szüleid?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem Ezt, mert nem tudom mit mondjak a gyerekeknek, amikor nem helyesen viselkednek

2015. ápr. 23. 06:03
 1/10 anonim ***** válasza:
anyukam csak hangosan kiabalja a teljes neve.. neha meg azt hogy a k**va isten b***n meg:D nalunk ennyiben kimerul xd
2015. ápr. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az enyémek így: "-Óóó te muló istencsapása!! Mentél volna apádhoz még annakidején! Óó az isten f***a mégmáma hogy lehetsz ennyire idétlen?" (leboríztottam egy virágot és kiborult a föld)


Azt hiszem nem ilyenre gondoltál :D

Szerintem előbb magyarázd el mért nem jó amit csinálnak...ha szidsz mindig érvelj és támaszd alá amit mondani akarsz...


Jobbat nem tudok :D

2015. ápr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Talán azt, hogy nem helyesen viselkednek :)

Minek kell szitkokat a fejéhez vágni? :)

2015. ápr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Engem nem szidtak a szuleim, plane nem ilyen alpari modon.


Mi sem szidjuk a lanyunkat, amikor kisebb volt a legszigorubb szidas az irgumburgum volt.

2015. ápr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Izzó vassal
2015. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nahát, hogy így káromkodnak egyes családokban! Akkor nem kell csodálkozni, hogy az a gyerek olyan is lesz, és így fog beszélni majd a tanárával.

Nem szidni kell a gyereket, hanem megmondani neki, hogy mit miért kell úgy csinálni, ahogy. Nem csak azért, mert az anyja, apja ezt így kéri, hanem mert ők tudják, mi a helyes, egy gyerek még nem tudhatja. Megvágod vele magad, vagy a kést vagy ollót mindig hegyével lefelé fogjad, mert véletlenül beleszaladhat valaki, és otthon se mondjunk neki mást, mint amit X vagy Z ember előtt. De ha nem hallgat a szép szóra, akkor egyszerűen elveszem a kezéből, ami nála van, és valami olyasmit mondok, hogy ezt meg ne lássam még egyszer. Ha pedig hiszizik, földre dobja magát stb, arról nem veszek tudomást. De nem engedek akkor sem! De ha egy gyerek következetesen van nevelve, szeretettel, akkor nem kerül ilyesmire sor. Az a lényeg, hogy határozott legyen a szülő, és nem kell megvárni, amíg a gyerek mondjuk a közértben mindent megfog, hanem rögtön az elsőnél ki kell venni a kezéből, és vissza kell tenni a polcra. Nem kell könyörögni neki, mint amiket szoktam látni. Legfeljebb két dolog közül választhat, de nem kell, hogy az egész közértet haza akarja vinni. pl.

2015. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nézzed meg a Ridikül c. műsor adásait, érdekes témákról beszélgetnek a nők, aztán egy férfit is behívnak az adás végén. Minden nap 17 órakor van a Duna Worldön, és késő este ismétlik 22.20 körül. Az e heti pénteki adás például pont a családon belüli kommunikációról szólt.
2015. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
folyt.: biztos meg tudod nézni interneten. ápr. 24-i.
2015. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SirMoook ***** válasza:

Ha valami hülyeséget csinálok, apu is és én is lenyugszunk először, és utána megbeszéljük. De néha azért elszakad nála a cérna, és olyanokat mond, hogy egy idióta vagyok, vagy cifrábbakat is. De alapvetően a megbeszélős dolog működik.

(17/L)

A #6-os Válaszolónak meg annyit üzenek, hogy nagyon sokat káromkodik apukám, kicsi korom óta, de az Általad is leírt következetes nevelés miat én mégsem beszélek így felnöttekkel/tanárokkal stb. (akik felé alap, hogy tiszteletet miutatok) Persze nagyon sokan meg igen, ezt se tagadhatom. :/ De sok múlhat a gyerek jellemén is....

2017. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jöhet még!
2017. aug. 24. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!