Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetnék hogy ha egy...

Mit tehetnék hogy ha egy emberből se váltok ki szimpátiát?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. Sosem voltak barátaim, és a kapcsolataim is rövid ideig tartottak, és általában velem szakítottak. Nem tudom miért de irritálom az embereket, talán a csendességem az oka. Valahányszor amikor beszélgetésbe elegyedtem valakivel, a beszélgetés csak annyiból állt hogy én beszéltem vagy kérdeztem valamit, ő erre mondott valamit, de ennyi.
2015. máj. 3. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj másokat figyelni és ellesni tőlük a kommunikációs módszereiket, majd alkalmazni azokat. Menni fog.
2015. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

" beszélgetés csak annyiból állt hogy én beszéltem vagy kérdeztem valamit, ő erre mondott valamit, de ennyi."


Ez nem téged minősít, hanem őt.


Amúgy meg olyan ember nincs, aki mindenkinek szimpatikus. Érdeklődést is lehet tettetni és erőltetni, na meg tanulni.

2015. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálj új barátokat szerezni. Esetleg újabb hobbi /sport, varrás stb/
2015. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi nem tudhatjuk, milyen vagy. Próbálj meg megkérni valakit, akiben bízok (pl. családtagot), hogy mondjon véleményt a dologról. Ők látnak téged kívülről, mi nem.
2015. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha a kommunikáció annyiból áll, hogy te kérdezel vagy beszélsz valamit, akkor nem te vagy a csendes, tehát nem hinném, hogy ez a hiba.Talán épp az az akadály, amit magadról hiszel.Azt feltételezed, hogy nem kedvelnek és a viselkedéseden (nem a beszédeden) ezt megérezhetik, ezt a bizalmatlanságot és talán ez tartja távol tőled az embereket.De lehet az is, hogy olyan témáid, hozzászólásaid vannak, ami tényleg irritáló.Erre figyelj oda.Csak példa:Van egy unokatesóm, ő sincs kibékülve magával, ő nem túl szófukar, beszél amennyit kell, de a kérdései, válaszai, a témája, na az kiakasztó."Ezt így kéne, azt úgy kéne"-típus, vagy dicsekszik, vagy megró valami miatt, "beszólogat"(észre sem veszi magát, hogy sértőt mond, bár az is lehet direkt csinálja), semmi nem jó, mindenre talál kifogást, negatívumot.Egyszerűen rossz légkör van körülötte.Van hasonló kollégám is.Azzal is pont hasonló a baj, ezek egyformák.Az is, csak akkor szól az emberhez, ha valamit nem talál jónak .Mikor nincs bent a melóhelyen, az egész légkör más.Szóval lehet, hogy te is ilyen negatív személyiség vagy.Ezen kedvességgel, figyelmességgel változtathatsz.
2015. máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én semmi sértőt nem mondtam senkire, sőt mosolyogni is szoktam amikor másokkal beszélek, de még sem.
2015. máj. 3. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!