Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem szégyen, hogy ilyen...

Nem szégyen, hogy ilyen világot élünk?

Figyelt kérdés

Ma egy elég lejtős utcán mentem görkorival. 3-as kereszteződés volt,jobbra szerettem volna felmenni,mert ott a lejtő emelkedett. Rosszul kanyarodtam és hatalmasat estem. A könyököm és a bal combom is eléggé lehorzsolódott, ahogy hozzáértem a kezem is véres lett. Sajnos pont most nem volt rajtam védőfelszerelés,tudom,magamra vessek. Na de az,hogy 1 néni látta is az esést...aztán mégegy elment mellettem...utána 2 autó és egy robogó is. Senki sem állt meg,hogy megkérdezze jól vagyok-e.Ott feküdtem az út közepén és simán elmentek mellettem...azért megbámulni meg tudtak. Én ezt nagyon nem értem. Nem kell,hogy felsegítsenek vagy ilyesmi,de ha meg se kérdezik,hogy jól vagyok-e,akkor legalább ne nézzenek feltünően!

Szerintetek jogosan vagyok mérges?



2015. máj. 11. 17:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
nem
2015. máj. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És ha eltörik valamim? Vagy komolyabb bajom lett volna? Vagy átmegy rajtam a kocsi mert nem vesz észre? Ne szórakozzunk már. Te nem mentél volna oda az emberhez? Én biztos...
2015. máj. 11. 17:09
 3/19 anonim ***** válasza:
Ja, jogosan. Ilyenek manapság az emberek. -.-
2015. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Nem fog valaki csak azért megállni, hogy felsegítsen. Ha valakinek nekiütközöl, és elesel, valószínűleg az felsegít, de így, nem nagy a valószínűsége.
2015. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Üdvözöllek Magyarországon... Még jól is jártál, hogy ne röhögtek ki, vagy nem ordibáltak le.
2015. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Fel tudtál állni.
2015. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Te nem mentél volna oda az emberhez?"

Hát én tuti nem.

2015. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Őszintén nem ilyen válaszokat vártam,bocsi.

5 perc után álltam fel,az út közepéről.

Kb. 20 centire mentek el melletem GYALOG.

2015. máj. 11. 17:19
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a része nem logikus a gondolatodnak, hogy ha nem segítenek, akkor ne is nézzenek, mert ha nem néznek, akkor nem tudják, hogy milyen súlyos a sérülésed, viszont ha néznek, akkor láthatják, hogy megleszel, és nincs szükséged segítségre, vagy azt, hogy segíteni kell neked, mert mondjuk eszméletlen vagy, vagy nyílt törésed van.


A kérdés lényegét tekintve viszont nyilván az lenne a jobb, ha az emberek jobban törődnének a többiekkel, jobban bele tudnák képzelni magukat a másik helyébe, mert a közösség csak így tud működni.


Csak, hogy egy példát mondjak, hogy miért nem mentek oda hozzád segíteni. Hasonló okból is lehetett, mint amilyen okból te egy szóval nem kérted a segítséget. Talán kellemetlen lett volna a számodra segítséget kérni, talán mert nem szoktak az emberek segítséget kérni. Lehet, hogy a többieknek meg kellemetlen lett volna odamenni hozzád, talán mert mások se szoktak odamenni. Az ilyen önbeteljesítő problémákat is meg tudja oldani, ha bele tudja egyik ember képzelni magát egy másik helyébe, mert akkor nem úgy veszed, hogy ott fekszik valaki az úton, nincs nagy baja, akkor nem megyek oda, mert kellemetlen lenne és mások se szokták, hanem úgy veszed, mintha te feküdnél ott az úton, és még ha nem is lenne komoly bajod, és még ha nem is szokás odamenni ilyenkor, neked azért jólesne, ha megkérdeznék, hogy jól vagy-e.

2015. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igazad van. Most ez nem nagy gond,de ha komolyabb bajom lett volna...az a baj,hogy nem mernek segítséget kérni az emberek,pontosan. Pedig kéne.
2015. máj. 11. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!