Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem szégyen, hogy ilyen...

Nem szégyen, hogy ilyen világot élünk?

Figyelt kérdés

Ma egy elég lejtős utcán mentem görkorival. 3-as kereszteződés volt,jobbra szerettem volna felmenni,mert ott a lejtő emelkedett. Rosszul kanyarodtam és hatalmasat estem. A könyököm és a bal combom is eléggé lehorzsolódott, ahogy hozzáértem a kezem is véres lett. Sajnos pont most nem volt rajtam védőfelszerelés,tudom,magamra vessek. Na de az,hogy 1 néni látta is az esést...aztán mégegy elment mellettem...utána 2 autó és egy robogó is. Senki sem állt meg,hogy megkérdezze jól vagyok-e.Ott feküdtem az út közepén és simán elmentek mellettem...azért megbámulni meg tudtak. Én ezt nagyon nem értem. Nem kell,hogy felsegítsenek vagy ilyesmi,de ha meg se kérdezik,hogy jól vagyok-e,akkor legalább ne nézzenek feltünően!

Szerintetek jogosan vagyok mérges?



2015. máj. 11. 17:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De szerintem nem kellett volna mondanom,hogy segítség. Maguktól kellet volna odajönni.
2015. máj. 11. 17:31
 12/19 anonim ***** válasza:

"De szerintem nem kellett volna mondanom,hogy segítség. Maguktól kellet volna odajönni."


Abból a szempontból igaz, hogy ez így szokott működni a legtöbbször, hogy nem kell segítséget kérni. A segítségkérés elmulasztását olyan szempontból hoztam fel, hogy milyen erős visszatartó erő tud lenni, ha a többség valamit nem szokott tenni, akkor azt nem könnyű máshogy csinálni. Nem szoktak segítséget kérni, akkor te se kérsz. Nem szoktak odamenni segíteni, akkor te se segítesz. Külön lehet választani, hogy bele tudja-e képzelni magát valaki a másik helyébe és azt, hogy követi-e a többségi társadalom viselkedését valaki, mert még ha nem is tudja beleképzelni magát, akkor is lehet olyan a többség, hogy odamennek segíteni, és akkor elég csak lemásolni ezt a szokást.


Egyébként tovább boncolgatva a kérdést, a fejlettebb országokban ilyen könnyebben megtörténhet a távolságtartás, a függetlenség miatt, amik viszont fontos dolgok. Miért ne lehetne az, hogy megnézik mekkora bajod van, és ha látják, hogy simán tudnál segítséget kérni, de nem teszed, akkor nem avatkoznak be, mert úgy mérlegelnek, hogy ez a te döntésed.


Persze olyan is előfordul, hogy valakit döfködnek késsel a sikátorban és senki nem megy oda segíteni, mert mindenki csak magával törődik. Ebben az esetben is, ha bele tudnák képzelni magukat a másik helyébe, akkor helyesen tudnának cselekedni, hozzátéve, hogy még olyankor sem egyértelmű, hogy mi a helyes, odamenni kockáztatva a saját életedet is, vagy rendőrt hívni, mindenesetre olyan is van, hogy rendőrt se hívnak, mert ennyire mindenki a másikra vár. A tömeg is kell ehhez, mert ha elég sok ember van, akkor tűnhet logikusnak továbbmenni, mivel annyi közül úgy is segít valaki, igen ám, de ha mindenki így gondolkozik, akkor senki nem fog segíteni.

2015. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van és egyetértek.
2015. máj. 11. 17:53
 14/19 anonim ***** válasza:

Ilyen esetre vagyrosszabra

Törvény irja elő hogy segiteni kell asszem

2015. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Van ilyen törvény ? :0
2015. máj. 11. 18:11
 16/19 anonim ***** válasza:
nincs
2015. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Amire az előző gondolt szerintem az más.

Mármint gázolásnál kötelező a segítség nyúltás,nem?

2015. máj. 11. 18:46
 18/19 anonim ***** válasza:

Egyrészt ott van bennem, hogy nem volt rajtad védőfelszerelés, én meg nem vagyok az anyád, így magadra vess.


Másrészt ha sokáig fetrengesz, odamentem volna (ha nem munkába megyek, mert ha nem nyitok időben, a főnökömet nem hatja meg, hogy segítettem valakinek), de ezer százalék, hogy röhögtem volna. Sok Jackass-t néztem.


De tudom, milyen az, amikor nem "mersz" segíteni. Nekem terápián sikerült kigyógyulnom belőle. Mindig arra vágytam, hogy olyan ember legyek, aki segít, de olyan volt, mint régen a suliban, amikor tudtam a választ, de nem mertem jelentkezni, mert mi van, ha beégek.

Itt is megvolt a lehetőség, hogy valaki odamegy segíteni, te meg ráüvöltesz, hogy húzzon a pitsába. Minden ember próbálja elkerülni a kínos helyzeteket.

2015. máj. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen értem.Végülis igaz,de nem úgy néztem ki,akinek nem esne jól,ha felsegítenék.Szerencsére komoly bajom nem lett.Ez az egész csak azérz bánt,merz mi van,ha máshogy esek és társai.De mindegy is,mindenesetre örültem volna,ha valaki a bámulás helyett kinyögött volna két szót: jól vagy? nem hiszem,hogy nehezükre esett volna.
2015. máj. 11. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!