Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire lényeges egy középisk...

Mennyire lényeges egy középiskolásnak, hogy legyen Facebook profilja?

Figyelt kérdés
A következő tanévben leszek kilencedikes, és még nem regisztráltam. Mondjuk én ezt nem tartom "bajnak", de egyre inkább mondogatják az osztálytársaim, hogy kellene. Tényleg nehezebben menne így a beilleszkedés?

2015. máj. 11. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, azt is megnehezítheti, valamint könnyebb lesz az iskolán kívül tartani a kapcsolatot velük esetleg tananyagról, dolgozat időpontokról érdeklődni, stb. Nem kell rajta élni, minden hülyeséget megosztani, meg ilyenek, de amiket felsoroltam, azokra nagyon is megfelel.
2015. máj. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én alapvetően bőven megvoltam nélküle, máig sem regeltem. Párszor haverom mutogatta, hogy kéne, de nekem nem hiányzott.
2015. máj. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég lényeges. Itt lehet le fogják szedni a fejemet, mert eddig csak nagyon facebook-ellenes hozzászólásokat olvastam, de szerintem nem árt egy ilyen vélemény is. Egyrészt beilleszkedés, népszerűség szempontjából könnyíti meg a dolgod, mert ebben a korban majdnem mindenki, de tényleg, ott akar először lecsekkolni, véleményt nyilvánítani rólad, megállapítani hogy szimpatikus vagy-e neki.

Másrészt több mint valószínű, hogy fognak csinálni osztálycsoportot, ahol az összes sulis-osztályos információt megosztják majd a következő évek alatt, háziktól kezdve az osztálykirándulásokon át a belső viccekig mindent. Enélkül nehéz teljesen képben lenni.

Harmadszor meg a ott chat, bárkit bármikor ingyen zaklathatsz, de a bónusz úgyis a Pesten hallottam.

Bocsi hogy ennyire megérveltem, de egy visszafogott, igényes és jól karban tartott facebook többet árul el az emberről, mint ahogy azt sokan gondolnák. Legalábbis a kezdetleges ismeretségi szakaszokban:)

2015. máj. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van fészbúkom, kb fél évente egyszer nézem, semmi nincs, beszélgetni ott senkivel nem lehet normálisan, megosztani csak értelmetlen hülyeségeket szoktak ami senkit nem érdekel rajtuk kívül, szóval teljesen felesleges.
2015. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha 99%-ban nem a likeold, oszdmeg stb. menne rajta akkor még meg is érteném.


Ha meg tananyag emgosztása, nekünk erre volt suli által biztosított tárhely, oda feltettünk mindent szinte, aki épp nem jött, az is könnyen potolhatott és még kérni sem kellett.

2015. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, a harmadik válaszolónak sok mindenben igaza van.

Az, hogy hol, mennyire lényeges a Facebook, tapasztalataim szerint iskola függő. Illetve az iskolai közösség, nagyban megharározza.


A suli, ahova én megyek, egy elég pezsgő közösségi életű iskola. Idősebbekkel beszéltem, ők mind azt mondták, fontos, hogy legyen. És attól, hogy fent leszek, még nem kell "rendeltetés szerűen" használni. Feltételezem..

2015. máj. 12. 14:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként szintén idősebbek mondták, hogy a leendő osztályfőnök még a gólyatábor előtt összeszedi a tanulókat egy Facebook csoportba.
2015. máj. 12. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!