Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen a kollékiumi élet?

Milyen a kollékiumi élet?

Figyelt kérdés
Szeptembertol kozepiskolai kollegiumba megyek Budapesten. Milyen? Nem este hanem suli utan akkor megyek ki amikor akarok? V ha suli utan bemegyek akkor mar ki se engednek? Milyen a kaja? Milyenek a szobak? Minden johet de a legfontosabb hogy kiengednek e ha el szeretnek menni?!

2015. jún. 13. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyan én nem vagyok kolis de sok osztálytársam az.


Milyen? 1 szóval: borzasztó

Suli után ott vagy ahol akarsz 9-ig vagy 8-ig (kollégiumfüggő) kell visszaérned. A kaja is rossz állandóan éhesek, inkább az 1 napos szendvicset eszik meg, mint az ottani kaját. A szobába 8-an vannak, szóval nem kell ecsetelnem, hogy a magánszféra fogalmáról nem is hallottak. Vannak kötelező programok (színház, múzeumlátogatás) amiket a TE szabadidődből vesznek el, ha pedig nem jársz el ezekre, akkor kirúghatnak. (Nyilván ha orvos igazolja akkor nem.)

Az elején megpróbálnak hasonló kaliberű gyerekekkel egy helyre tenni. Internetet is lekapcsolják takarodókor, hogy véletlen se szórakozhass már semmit.


Nagyjából olyan mint egy katonaság és egy apácaképző keveréke.

Érhető, hogy a kollégium hatására, de az én kollégista ismerőseim mint bunkók meg parasztok.

Ha elkerülhető, azt javaslom kerüld el, még akkor is ha csak este 9-re érsz haza és reggel 4 kor kell indulnod.

2015. jún. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden kolesz más.

A házirendben határozzák meg a kollégium napirendjét. Az étkezések ált. meghatározott időpontban vannak, a takarodó, és az ébresztés is a legtöbb helyen. Hogy milyen a kaja, az természetesen a konyhától függ :) Nálunk, amikor koleszos voltam, három konyhás-brigád váltotta egymást a négy év alatt. Az egyik kifejezetten jól főzött, de a császármorzsán és a székelykáposztán kívül a többi produktumát is el lehetett fogyasztani.

A szobákban többnyire emeletes ágyak vannak, 4-sok fős szobákat kell elképzelni. Egy szekrény, és egy éjjeli szekrény mindenkinek jár a legtöbb helyen, az asztal ált. közös.

Iskola után van ahol kötelező tanuló idő van, van ahol csak lehetőséget adnak a tanulásra, de azt csinálsz a házon belül, amit akarsz. Szvsz érdemes kihasználni a tanulásra szánt időt, ha valamire vinni akarod az életben. Tapasztalat...

Ebéd után többnyire kimenő van,azaz mehetsz amerre látsz, de vagy tanuló időre, vagy egy meghatározott időpontra vissza kell érni.Hétvégére a legtöbb helyen hazamennek a koleszos diákok.

Ha jó a kollégium vezetősége, és megtalálod a barátaidat, egy életre szóló élményben lehet részed. Viszont ha nem tudsz beilleszkedni, mert esetleg színvonalon aluli a társaság, akkor érdemes váltani másik sulira akár.

2015. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én 2 éve jártam gimis koleszba 1 évet. Heti 6 nap tanítás plusz d.u. 3 óra tanulószoba, kb 2-3 órás kimenő után. Kb havonta lehetett hazamenni egy hétvégére, + szünetek a szombati tanítás miatt. Ha nagyon éhes vagy nincs is jobb egy tepertőkrémes kenyérnél reggelire főleg ha van alma is desszertre. Inni víz ebédre, reggel/este tea vagy néha kakaó. Szoba egy volt kb 30-35 főre, meg lehet szokni a horkolást, meg azt hogy melletted recskáznak a vcn, amikor te is próbálsz lazítani. Persze ez csak fiúkoleszban probléma, de úgy tudom a gimik között elég sok az egyházi.

Én imádtam, amikor nem szoptunk óriási buli volt. Bár 1 év talán elég is ebből. Valószínű viszont, hogy ez az átlagnál szigorúbb hely volt. Így hogy pontosan nem írtad le hova mész, csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Nem volt rossz, de egy ilyen helyen nem bírnék ki 4 évet az biztos. Ha most kezded a sulit és még fiatal vagy 14-15 én elmennék a helyedben, ebben a korban nem történik sok érdemleges dolog, egy ilyen helyen szerezhetsz valamennyi tapasztalatot ami a hasznodra lehet és legalább egész jó kis kaland. Aztán akár félévkor is lehet iskolát váltani ha jól tanulsz.

2015. jún. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
AVáci Mihály koliba megyek... Arról tud valaki valamit?
2015. júl. 20. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!