Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek miért nem tudják...

Az emberek miért nem tudják elfogadni, ha valaki nem szereti az alkoholt?

Figyelt kérdés

Nem szeretem se a bort, se a pezsgőt, se a pálinkát, szóval úgy igazán semmit, aminek köze van az alkoholhoz, mert számomra ihatatlan mindegyik, egyáltalán nem ízlenek, sőt, rosszul is vagyok tőlük. Én el tudom hinni, hogy valakinek tetszik az ilyesmi, de amikor szóba kerül, hogy én miért nem akarok inni, csak a cseszegetést kapom, meg furán néznek rám, vagy azt hiszik, terhes vagyok, és még én érzem magam rosszul.


Ez tényleg olyan lehetetlen dolog, hogy nem szeretem?

Hogy tudnám kivédeni az ilyesmit? Sajnos a munkahelyemen a legtöbb kollégám (95%-ban férfiak, mert programozó vagyok) ilyen ivós-bulizós alkat. Az autós kifogás sajnos nem megoldás, mert elsősorban BKV-zunk, azzal könnyebb mindent megközelíteni, mint autóval.


2015. jún. 21. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én ugyan szeretek inni, de közben azt is tudom, hogy ez nem egy létszükséglet, hanem egy szokás, ráadásul valóban olyan, amit nem szerethet mindenki. Én meg nem szeretem az édességet, és rohadtul utálom amikor egy családi összejövetel fénypontja kell ,hogy legyen egy márcos torta. Ilyenkor úgy érzem magam, mintha kakukktojás lennék ,de ez nem elég, még ferdén is néznek rám, hogy "miért nem eszek, pedig finom". Na ezzel lehet a legjobban kiüldözni a világból.

Nekem a torta ugyanúgy élvezeti cikk, mint a kávé, vagy az alkohol. Had döntse el mindenki maga, hogy a napi betevőn kívül milyen élvezeti cikket fogyaszt és milyen mennyiségben.

de hogy konkrétan válaszoljak is a kérdésre, hogy miért nem tudják elfogadni: Legtöbbször a fent említett dolgoktól az embernek lelkifurdalása van, tudja, hogy valahol ez nem helyes. Ha minél többen csinálják a társaságában, minél több embert tud rávenni a fogyasztására, annál jobban csökken a bűntudata.

Akik sutyiban sütiznek, vagy isznak, vagy füveznek rosszul érzik magukat. De ha ezt már többen teszik, normálissá válik, ezért próbálnak minél több embert belevonni, és aki tiltakozik, az lehúzó erőnek számít.

2015. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az 1. nagyon jól leirta. Bele akarnak mást is rángatni hogy ne csak ők legyenek szenvedély betegek. Ezért ne igyál. Büszke legyél magadra. Lesz idő mikor majd ők fogják rosszul érezni magukat. Ezt csak akarattal tudod kivédeni. Persze tudom borzasztó nehéz a sok alkesz kolléga között kakukktojásnak lenni. Hidd el , kitartás és meghozza a gyümölcsöt.
2015. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én megértelek :)
2015. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én se szeretem az alkoholt. Max a sör az amit megiszok abból is csak az ízesített meg azt is csak akkor mikor nagyon meleg van és jól esik egy hideg citromos sör. Amúgy 18éves lány vagyok és csomó lány osztálytársam minden hétvégén bebaszik és ezzel mekkora nagy menő szerintem meg ku*va gáz nem ezzel kellene rajoskodnia. De akkor csak nekünk van ennyi eszünk úgy látszik. :)
2015. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tanították, hogy pl. ünnepléskor csak egy kis alkoholt szabad engedni a pohárba és éppen csak mutatni koccintás után, hogy megkóstolod, nem kell kortyolni belőle. Ünnepléskor nagyon ciki, ha valaki ásványvízzel kéri a koccintást. Mondjuk álcaként lehetne egy alkoholmentes, nagyobb koktél is, azzal nincs gond, nem kötnek bele úgymond.

Nőként magam is csak egy kisebb pohár bort vagy sört szoktam inni, ünnepkor pezsgőt, buliban boros kólát, nyári teraszos kiülésekkor női alkohol mentes koktélokat vagy kevesebb alkohollal (pl. pinya colada, stb.), rá pedig ásványvizet iszok vagy üdítőt. Rövid és drága italokat (amelyeket egyre inkább festenek és vegyszereznek) egyáltalán nem iszok.

2015. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ezt én se értem ezért nem járok buliba se elmegyek aztán mindig piszkálnak hogy igyál igyál aztán hazudnom kell hogy gyógyszert vettem be
2015. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor te még nem találkoztál jó borral.
2015. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

így van, tehát ha koccintás van, akkor fel kell emelni a poharat, mindenkivel kocc-kocc stb. aztán sutyiba lerakni.

nem kell feltűnősködni, hogy én nem iszom, mert akkor a gyökerek nem kezdenek el erőltetni.

2015. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. voltam. Ennél még sokkal szemetebb dolog, mikor tudják, hogy szeretsz inni, de nem teheted, mert pl. te vagy a sofőr. "Igyáá nyugodtan, rendőr a haverom".

"Igyad nyugodtan, ez csak 2%-os.".

"Igyá', úgyis kimegy mire elindulsz". stb.

És igen, büszke vagyok magamra, ha nem teszem!

Ha nálunk van valaki vendégségben sosem erőltetem, sőt mondom, hogy ne igyál már, mert nem megy ki mire elindulsz. Nem érezném jól attól magam, hogy tiszta ideg legyek, míg haza ér.

2015. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze azért szoktam inni, ha van valamilyen alkalom akkor megiszom a pezsgőt, de max egy kortyot, utána a párom besegít. Családi körben ezt megértik. A kollégák viszont nem. Gyakran rendeznek ilyen kis összeülős esteket, és hiába látják, hogy valami minimális alkohol jellegűt (általában baileys, de tényleg keveset, mert nem olcsó) azért leerőltetek a torkomon, utána is folytatják tovább. Igazából nem is azt akarom, hogy megértsenek, elég lenne, ha csak tudomásul vennék, mint tényt.


Amúgy nagyon sok mindent kóstoltam már, én annak a híve vagyok, hogy nem mondok rosszat semmiről, amíg nem tudom, milyen íze van. Tehát az sem lehet, hogy nem ittam még jó bort, mert rengeteg olyat kóstoltam, ami az ismerőseimnek ízlett, vagy konkrétan borhoz értők ajánlották, ráadásul eredetileg balatoni vagyok, ott rengeteg a lehetőség, és a párom is nagy borkedvelő.


Azért örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel a problémával :)

2015. jún. 21. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!