Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nincs már élet okostelef...

Miért nincs már élet okostelefon nélkül?

Figyelt kérdés

Meglehetősen idegesítőnek tartom, hogy a legtöbb ember (korosztálytól függetlenül) már képtelen létezni a mindennapokban az okostelefonja nélkül. Rendben, sokszor jól jön ha gyorsan meg kell nézni valamit a neten, esetleg GPS segítségre van szükség, de miért viszik túlzásba? Miért nő már szabályosan a tenyerükhöz, mintha létezni sem lehetne nélküle? Miért kell a wc-re is magával hurcolni az embernek, és miért kell nagy családi vacsora közben pötyögni? Sajnos egyre több ismerősömnél szembesülök ezzel a problémával. Olyanokhoz pedig, akiket a szülők megtanítottak az asztal melletti helyes viselkedésre különösen értetlenül állok. Teljesen mindegy, hogy 12 vagy 42 éves, de a telefonon kívül semmi más nem létezik. Valaki árulja már el, mi a francért van ez az utóbbi pár évben?


23/L



2015. júl. 26. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Hát a wc-n csak el kell ütni azt a 20 percet amit sz..rással töltök :D De amúgy sok esetben szerintem is gáz, pl mikor kocsmákban, beülős helyeken azt látom hogy mindenkinél laptop, telefon és azt nyomkodják ahelyett hogy beszélnének egymással...
2015. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Te mégis mit csinálsz a wc-n? ülsz és nézed az ajtót/falat?
2015. júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igaziból leginkább az idegesít, amikor már kaja közben is ez megy, és valaki nem figyel oda az étel ízére sem. Nem tiszteli meg a házigazdát, családot, barátokat azzal, hogy részt vegyen a beszélgetésben vagy tényleg csak eljusson a tudatáig, mit eszik. Nekem hiányzik az az időszak, amikor még nyomtuk az msn-t, és írtuk a rengeteg "pill"-t, a másik pedig találgathatott, hogy most egy cigi elszívására, szendvicskészítésre vagy barnamacira fog várni. :D Bár mindig számítógépfüggő voltam, azért szakítottam időt az olyan "életet megrövidítő, felesleges" szükségletekre, mint evés-ivás meg a satöbbi. Azért vagyok ilyen dühös és csalódott, mert már ott tartunk, hogy haverokkal sem nagyon tudunk úgy összeülni mint régen, sőt még a pasimmal egy filmet sem lehet végignézni anélkül, hogy ne venné kézbe a telefonját minimum tízszer a másfél óra alatt. Basszus, csak szerintem bunkóság ez másokkal szemben?
2015. júl. 26. 17:43
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanúgy enyhe függőséget okoz, mint a számítógépezés.
2015. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor egyetértek veled Kérdező, például én is gáznak tartom, ha valaki még egy baráti/családi találkozó kellős közepén is nyomja.

Azt viszont csendben megjegyezném, hogy ez a folytonos telefonnyomkodás nem feltétlenül az okostelefon hibája, hanem inkább azé az emberé, aki azt kezeli.

Mert tegyük a szívünkre a kezünket: akármennyire is a rabjává tud válni sok ember, az okostelefon egy iszonyat hasznos találmány, mert számos olyan dolgot és alkalmazást tömörít magába, amiket enélkül külön-külön magunkkal kellene cipelni, mondjuk egy nyaralás során (pl: fényképező, kamera, zseblámpa, zenelejátszó, térkép, stb.)

Az már más kérdés, hogy ki mennyire tud elvonatkoztatni tőle és nélküle is képes -e élni az életét. Bevallom, én is szinte mindig, mindenhova magammal szoktam cipelni a sajátomat, de ettől függetlenül még nem esek mély depresszióba, ha esetleg nincsen nálam :D

21/F

2015. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem szoktam okostelózni, szinte egyáltalán.
2015. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Valtozik a vilag, el kell fogadni. Ahogy az autok megjelenesevel is anno biztos ugyanugy sokak meltatlankodtak, h miert kell mindenkinek egy, raadasul a kornyezetet is szennyezi. Mara meg mar teljes mertekben elfogadott, h mindenki autoval jar, es abszolut az eletunk reszeve valtak. Ez most egy ugyanolyan atmenet, amit el kell tudnunk fogadni. Es valoszinuleg ha meg vannak akik nem szoktak meg, 4-5 ev mulva mar azoknak is teljesen normalis lesz, h nincs elet okostelefon nelkul, meg akkoris, ha lesznek egyesek, akik erosen ellenuk lesznek es keptelenek lesznek elfogadni.
2015. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Részemről van élet nélküle. Elvagyok nélküle, mivel nincs mobil netem. Nem is kéne... Élőben szeretnék beszélni azzal akitől akarok valamit. A kapcsolatokat is tönkreteheti ez a folytonos nyomkodás. A volt barátnőm is ezt csinálta, még szex előtt/után is ez volt az első dolga, hogy megnézze ki írt neki, és egyből válaszolt. Még fel sem öltözött de már a telefont nyomkodta.
2015. júl. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

2-es: Wc-re azért megy az ember, hogy elintézze a kis-nagy dolgát, nem pedig azért, hogy társasági életet éljen. Bár lehet, hogy a legnagyobb barátságok hasprés közben születnek, még nem próbáltam :D Normális esetben az ember nem ragad ott a telefonjával, hanem elintézni amit el kell lehetőleg emberi időben, hátha a családban más is szeretne még bejutni oda aznap.


5-ös: Valóban, a hasznosságát nem vitattam, hisz mondom net, GPS stb. A probléma továbbra is az, hogy veled, velem és még kevés kivétellel ellentétben a legtöbb ember már létezni sem képes nélküle :(

2015. júl. 26. 17:54
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

#7 Na jó, de ez teljesen más. Az autó csak hasznos az embernek, egy okosteló meg nem csak hasznos, mikor valaki odáig fajul, hogy beszélgetés, találkozás helyett is nyomja...

Meg amikor egy baráti társaság ül valahol és többen az okostelóval vannak elfoglalva... hányingert okoz.

Otthon facebook ozik az ember, majd megbeszélnek egy találkát valahol, hogy ott tudja tovább csinálni... Borzalmas.

2015. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!