Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért gonoszak velem?

Miért gonoszak velem?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta csipőficamom van, több műtétem is volt. A bal lábam másfél centivel hosszabb mint a jobb. Ennek ellenére járok sportolni, kézilabdára (persze nem ilyen nagy csapatban játszok, hanem falusi iskolai csapatban), mivel nem tudok jól futni, ezért kapus vagyok. A csapat tagjai kedvesek velem, de sok iskolatársam rendszeresen belém kötnek, sokszor az utcán is, ha találkozunk. Nyomoréknak, rokkantnak, bénnak gúnyolnak. Nem tudom hogy miért bántanak, én nem bántottam őket. Visszaszólni meg nem nagyon merek, mert eléggé gyáva vagyok.

Tizenhárom éves lány vagyok



2015. aug. 4. 10:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan dolog, hogy az egyik elkezdi, és a többi megy utána, nehogy ők is kirekesztettek legyenek a végén. Tenni nagyon nem tudsz tenni semmit, esetleg beszélj róla a szüleidnek, vagy majd az iskolapszichológusnak, hátha segít. Volt, mikor engem is piszkáltak, de nekem az vált be a legjobban, amit mindig is ajánlottak az emberek, hogy vegyem őket semmibe.
2015. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj ezzel, értéketlen buta emberek! A dolgok, mindig változnak...
2015. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ellen nem nagyon lehet tenni. Ez a korosztály a legkegyetlenebb, és nem kell ahhoz semmilyen különleges ok, hogy valakit kipécézzenek. Szóval az önbecslésedet ez ne befolyásolja! Nem sokára elmész középsuliba, ott az emberek már több fokkal intelligensebbek. Tényleg szólnod kellene valakinek, aki egy kicsit elbeszélget a fejükkel. Én például csak visszahúzódóbb voltam ilyen idősen, de engem is kipécéztek. Aztán a szüleim szóltak az osztályfőnöknek, és az elbeszélgetett a főkolomposokkal. Az emberek csordában nagyon tahók tudnak lenni, de ha egy-egy jobbérzésű iskolatársra sikerül hatni, az már sokat változtathat a helyzeten.
2015. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

Hát nem szép dolog de ha hagyod magad tovább fogják csinálni, ki kell állnod magadért! Szólj nekik szép szóval ha nem változnak üss oda, lehetőleg minél keményebben és brutálisabb módon! Ne aggódj még kiskorú vagy nem vagy büntethető ;)

Amikor gimibe kerültem engem is csesztettek régen a ruhám miatt. Egy csaj volt a főkolompos ilyen tipikus elkényeztetett kis ribi, kétszer szóltam neki hogy fejezze be, harmadik alkalommal letepertem és akkorát rúgtam a képébe acélbetétessel hogy szilánkosra tört az orra, patakokban folyt a vére a padlón, még ma is kicsit el van ferdülve az orra, örök életére meglátszó leckét kapott ;) Kaptam érte egy megrovást, meg elküldtek pszichológushoz pár alkalommal..

Az eset után egy gúnyos szót, meg csúfolódást nem kaptam egész gimi alatt, még az izmosabb fiúk is óvatosan beszéltek hozzám.

Ez ilyen korban örök szabály: ha hagyod magad akkor tovább fogják csinálni (rosszabb esetben bekattansz és örökre lelki nyomorék leszel miattuk), vagy kiállsz magadért odaütsz erőből és akkor tisztelni fognak.

Amúgy téged fiúk vagy lányok gúnyolnak?

2015. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Inkább a lányok, de van egypár fiú is. Főleg azok a lányok, akik nem járnak semmilyen sportra, én is csak azért kezdtem el kézizni, mert így legalább közösségben vagyok, meg így könnyebb volt elfogadnom a hiányosságomat.
2015. aug. 4. 12:04
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező és a 4 es! Minden tiszteletem a tiétek!
2015. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
Én nem javasolnám, hogy verekedéssel próbáld megoldani a problémát: a 4-es válaszoló valószínűleg megtehette ezt, mert van hozzá fizikuma, ehhez megfelelő habitusa (nem minden lány hord acélbetétes bakancsot). Neked esetleg nagyobb problémád lehet a dologból, ha keménykedni próbálsz.
2015. aug. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem kötözködésből kérdezem, de mivel érdemeltem ki a tiszteletet?

Biztos nem fogok keménykedni, mert eléggé gyáva és kicsi vagyok :) 155 cm és 48 kg

2015. aug. 4. 15:54
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

7# Ez nem fizikum kérdése, én se vagyok nagydarab sőt kicsit vékony is, de régóta küzdő sportolok meg csomószor voltam régen nyáron katonai táborba (amúgy verekedtem már fiúval is), ez inkább technika és mentális edzettség kérdése. Az utóbbi azt jelenti hogy van benned egy kis "tökösség", nem ájulsz el ha vért látsz, kiállsz magadért, mindig határozott és kemény vagy, nem félsz a sérülésektől stb. Bárki lehet ilyen, ezek a tulajdonságok fejleszthetők mégpedig lélek által, javaslom elolvasásra Bryan Tracy Önbizalom vagy Louis H. Hayes Éld az életed! című könyvét vagy különféle pszichológiai könyveket Csányi Vilmos Emberi természet stb. És a legfontosabb hogy csak azért mert nő vagy, még nem vagy hátrányban senkivel szemben!


Kérdező, ha hagyod magad akkor tovább fognak szívatni ha a sarkadra állsz és nekik mész akármilyen pici vagy akkor abbahagyják, ilyen egyszerű. És ez felnőtt korban is pontosan így fog működni, ott is rengeteg törtető meg gátlástalan ember lesz aki a hátad mögött fog majd fúrni és megpróbál majd lenyomni, ha hagyod magad akkor le is fog..

2015. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én még soha nem verekedtem, meg mint mondtam, nagyon bátortalan vagyok, inkább nem reagálok a sértésekre.
2015. aug. 4. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!