Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell az ilyen helyzetek...

Hogyan kell az ilyen helyzetekben vitatkozni?

Figyelt kérdés

Sokszor előkerül társaságban, hogy felmerül egy téma, és mindenki másként viszonyul az adott dologhoz. Valaki valamiért nagyon haragszik a szóban forgó dologra, eseményre, eszmére, míg valaki nagyon védi. Voltam már mindkét helyzetben.


Az az egészben az idegesítő, hogy mindkét oldalról igazságok kerülnek elő, de mindegyik igazságból mást lehet kikövetkeztetni. Így mindenki biztos a saját álláspontjában és egy örökkévalóságig mehet a vita. Sosem sikerült még azt elérnem, hogy az éppen adott vitapartnerem egy kicsit is belegondoljon az én igazságaimba. Egyszerűen csukott fülekre találok, nem tudom hogyan mondhatnék el valamit úgy, hogy ne vonják fel azonnal a pajzsot.


Próbáltam már a "mutassunk példát" elvet is, ami alatt azt értem, hogy én komolyan végig gondolom az ő igazságait és direkt kikeresem azt amivel egy kicsit is egyet tudok érteni, hogy teremtsek valami csatornafélét kettőnk között. Remélve, hogy majd ő is ezt teszi, de még sosem vált be.


Tudom, hogy a legjobb nem belekeveredni egy végeláthatatlan vitába, de annyira szeretném egyszer megélni azt, hogy valakit meg tudok győzni. Bármiről is legyen szó. Jó érzés, ha az emberre hallgatnak, ha ér valamit a szavunk, csak ennyi az őszinte célom. Ezért nem kerülöm ki az ilyen vitákat, mint ahogy a legtöbb normális ember.


2015. aug. 7. 02:27
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
na gyakorolj rajtam.. mi a véleményed a bevándorlókról?
2015. aug. 7. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Idiótákra kár pazarolni az időt. Nem te lépsz. Nekik kell felnőniük.
2015. aug. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

sehogy, ezek ideológiai viták

vagy elfogadod, hogy vannak más véleménnyel emberek, vagy ne is vitatkozz


mondjuk, hogy van-e isten vagy nincs az egy ideológiai meggyőződés, mert sem a létezésére sem cáfolatára nincs több bizonyítéka senkinek


a menekült befogadás pártolók pl azért nem érdeklik a problémakörhöz kapcsolódó érvvek, mert ők tulajdonképpen a fidesszel nem értenek egyet, csinálhatna bármit is az a párt, nekik ideológiai meggyőződésük, hogy amit ők csinálnak jó nem lehet

egyre inkább kínosan egyedül lehet egyébként maradni ezzel a véleménnyel, mert európa jelentős része máshogy gondolja

na ez pont nem ideológiai vita a menekültbarátok simán csak nem tudnak vitatkozni

2015. aug. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Van egy mondás, amihez tartsd magad:

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...”

2015. aug. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt nekiállsz vitázni, gondold szépen végig:

-jobb lesz e neked ,ha próbálsz meggyőzni valakit akit úgyse lehet?

-biztos ,hogy neked igazad van?

-a te igazad kizárja az övét?

-megéri a befektetett energiát a szócséplés?

-előrébb jutsz tőle ,lesz e tőle több pénzed ,jobb pozíciód?

-a vitával nem csak felesleges konfliktust generálsz?

-ha ráhagyod,attól neked miért lesz rosszabb?

-nem innál meg inkább egy hideg sört, szájkoptatás helyett? :D

2015. aug. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy mindkét félnek igaza van. Az igazság egy irányba mutat.

Olyan lehet, hogy a féligazságok féligazság-voltát nem ismerik fel. Továbbá a személyes érdek nem azonos az igazsággal.

A viták legfontosabb szülőatyja az, - és ezt nagyon jegyezd meg, és mindig tartsd szem előtt!!!! - hogy az ókori Róma óta az emberek szégyellik az egyenes szándékukat. Fogalom: casus belli. Háborús ÜRÜGY. Senki nem üzent hadat az elmúlt 2500 évben azzala szöveggel, hogy ez meg ez az én érdekem, szándékom, te útjában állsz, ezért eltaposlak. Lásd, Bush elvtárs 2003, Irak. Szaddamnak tömegpusztító fegyverei vannak. Nincsennek, mondja erre Szaddam, bármit megteszek, jöhet bármilyen nemzetközi ellenőr, ENSZ, adok bármilyen garanciát...nem, neked tömegpusztító fegyvereid vannak, eltaposás.

Ez az emberek egymás között kapcsolataira és véleménnyilvánításának szintjére is leszivárgott. MINDENKI összekveri az igazságot az egyéni érdekkel, és az "igazságot" hirdeti, nem a saját szempontjait.

Itt vegyük ketté a dolgot.

A: akadémikus vita. Olyan témában, amiben nem vagyunk közvetlenül érintettek (vallás, politika, világnézet, tudományos kérdés, utóbbi kb. egy ezrélékében kerül elő a másodiknak) Ez ilyen vitákat a vita kedvéért, szórakozásból, és vérmérsékletünk függvényében folytatjuk. Ennek nincs jelentősége, ez csak játék.

B: valós viták, olyan kérdésben, amely a bőrünkre megy. Ebben meg nem a szavak döntenek, hanem az erő. Vagy az ököl, vagy a pénz, vagy a kapcsolat, vagy az ész, de sosem az igazság. Az igazság lényegtelen, az egyéni érdek a döntő.

Az embereket pedig egyébként csak olyan dologban lehet meggyőzni, amiben nincs kialakult véleményük, és befolyásolhatóak. Más esetben csak letorkolni és befenyíteni lehet őket.

2015. aug. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5.-nek igaza van :)

Egy kicsit másképp és kiegészítve azt fűzöm hozzá, hogy az a baj, hogy "szeretném egyszer megélni azt, hogy valakit meg tudok győzni." Nem kell. Nekem van egy mondásom, amit mindig betartok: Hitről nem vitázok. És hit alatt nem az Istenhitet értem, hanem az ízlésen át a politikai meggyőződésig sok mindent. Bármi amiről azt gondolod, hogy úgy jó az hit. Még az is, hogy szerintem gyorsabban hazaérünk, ha így megyünk, míg a párom szerint amúgy jobb menni. Minek vitatkozni rajta? Hacsak nem szeretsz vitatkozni és ez éltet, ezzel fényezed magadat, akkor nem érdemes.

Nem kell meggyőzni senkit. Ne csinálj ebből harcot, mert önmagad előtt önmagad fog alul maradni.

Jajj, nem sikerült meggyőznöm senkit, akkor én egy senki vagyok... és jól lekevered az önbizalmadat. Kell az Neked??

Kicsit olvasgass buddhista irodalmat, utána vedd be a lesz*m tablettádat és ha még mindig nem egy jó film mellett döntöttél amin nevetni lehet akkor olvasd el a Marshall Rosenbergtől az erőszakmentes kommunikáció c. könyvet. Meg gugli barátunkba írd be: emberi játszmákról és gondold végig, hogy amit játszol az felnőtt-felnőtt játék-e.


Remélem megyőztünk Téged :-P :D

2015. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindegyik válasz elgondolkodtató volt. :)
2015. aug. 7. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én is ilyesmit akartam volna kihozni a "vitából" mint amit ti leírtatok, köszi h megtettétek helyettem! :)
2015. aug. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!