Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Budapesti filozófiai csoport,...

Budapesti filozófiai csoport, ami semmilyen valláshoz nem kötődik, létezik-e?

Figyelt kérdés
nincs kivel beszélgetnem az élet nagy kérdéseiről. Érdekelnek a természettudományok (fizika), hogy miért vagyunk itt, mi ez itt, stb. De nem találok ezekhez a kérdésekhez beszélgetőpartnereket. Olyan csoportot keresnék, akik nem kötődnek semmilyen valláshoz/irányzathoz, stb.

2015. okt. 10. 23:52
 1/8 anonim válasza:
2015. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, de ennél magasabb színvonalra gondoltam.
2015. okt. 11. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos sok ilyen van, de miért is kötődne valláshoz? Nem értem mi okod ezt kiemelni.
2015. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmiféle térítést, azért emeltem ki. a legtöbb egyháznak meg szektának, egyéb lelki irányzatoknak, gurukhoz kötődő szervezeteknek, stb. vannak ilyen csoportjaik, ezek részei a jobb esetben térítő, rosszabb esetben agymosó munkájuknak. Fölösleges köröket nem akarok tenni. Egyébként ha tudsz sok ilyen csoportról, akkor szólhatsz, mert én nem találtam, csak egyet, ami viszont nyugdíjasoknak van.
2015. okt. 11. 22:36
 5/8 anonim válasza:

Nem tudom mit tudsz erről a csoportról de ahogy látom nem sokat. Ez a csoport nem szekta, ebben a csoportban szoktunk a világ minden dolgáról beszélgetni, a hétköznapi dolgoktól egészen a túlvilági történésekig.Szigorúan SZKEPTIKUS SZEMMEL VIZSGÁLÓDUNK.


"A firaizmus egy filozófiai ágazat, tanításunk egyik fő alaptétele, miszerint a boldog élet eléréséhez nem a jelenlegi társadalom által ránk rótt szabályok, etikettek, betartása a siker kulcsa, hanem az; ha felismerjük hogy a szellemi teljességhez, és a szellemi börtönből szabadulás, a személyre szabott saját Utunkon lévő megtapasztalás a valódi alternatíva. (A Fejlődés Újta)"


Szóval ne tévesszen meg a külső, és a cím. ;)

Meg amúgy ha már így egyből van véleményed erről az oldalról, akkor előtte nézz is utána a dolgoknak mielőtt nyilatkozol.


Na egy szónak is száz a vége, nem akarlak rábeszélni semmire,úgy is te tudod melyik csoport megfelelő számodra.

2015. okt. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kedves első és harmadik válaszoló: én a 2-es válaszolónak írtam, amit írtam a szektás csoportokról.

a facebookos csoportot megnéztem, de a leírása nagyon nem nyerte el a tetszésemet, nem valami eszes ember írta, de igazad van, vetek rá még egy pillantást, hátha. (mondjuk én személyes beszélgetésekre gondoltam, olyan csoportot keresek, nem neteset)

2015. okt. 12. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Támogatom a kérdezőt abban, ha nemtetszését fejezi ki az első válaszoló által ajánlott csoport iránt, nekem is hasonló benyomásom volt róla.

Épp ma reggel osztott meg egy ismerősöm facebook-on egy valamivel talán komolyabb szerveződést, bár jobban megnézve elég kezdetleges a dolog még, de talán érdemes foglalkozni vele, egyébként sok ilyen van még, az ELTE-n is, ha gondolod még utánajárhatok hasonlóknak. Volt filozófia tanárom tartott szemináriumokat a Callas-ban régebben, de ő kiköltözött Párizsba, egyébről most így hirtelen nem tudok. Ja és a link a szóban forgóról: [link] és az event: [link] (aztán így jobban megnézve az is lehet, hogy ez az egész zártkörű, de csak nem... :D)

2015. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen, ez már jobb. látom, hogy még csak kezdődő dologról van szó, de az eddigi legígéretesebb. Lehet, hogy lesz olyan téma, ami engem is érdekel. Ha úgy adódik, hogy véletlenül valami olyasmiről hallasz, ami kifejezetten fizikai, tudományos vonatkozású, akkor mindenképpen szólj, érdekel, köszi szépen. Igazából az ideális csoport nekem egy kicsit kötetlenebb csoport lenne, de lehet, hogy ilyen nem létezik olyan színvonalon, amit elképzeltem magamnak.
2015. okt. 13. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!