Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akiket kezeltek már pszichiátrián?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2015. nov. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nincsen semmilyen előítéleted?
2015. nov. 10. 18:05
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én érdekesnek találnám őket. Mármint, nem mint egy kísérleti nyulat, hanem mint bonyolult , problémákon átesett személyt.
2015. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Széles a paletta az alvászavarostól az őrültig.
2015. nov. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekem személyiség zavarom van és teljesítmény szorongàsom
2015. nov. 10. 18:13
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ez még nem jelent semmit. Lehet, hogy csak érzékeny és rosszkor volt rossz helyen, lehet, hogy közveszélyes őrült vagy pszichopata... Széles a skála.
2015. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Furcsállnám, hogy nem kért segítséget időben, amíg meg egy pszichológus és párórányi pszichoterápia elég lett volna. Nem értem, miért várják ki az emberek, hogy már csak a gyógyszeres "lezombisítás" maradjon.
2015. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nálam minden 14 évesen kezdődött. 16 éves koromban tudták meg a szüleim. 19 évesen vagyis idén tavasszal döntöttem el, hogy elegem van ebből az állapotból. Azóta a dokim és a szüleim szerint is sokat változtam.
2015. nov. 10. 21:46
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

"Furcsállnám, hogy nem kért segítséget időben, amíg meg egy pszichológus és párórányi pszichoterápia elég lett volna."


Öreg, el lehet dugulni, mert sem a pszichiátriáról sem a pszichológiáról, sem a pszichoterápiáról semmi lövésed nincs. Megjegyzem egy klasszikus dinamikus pszichoterápia akár 100 óra is lehet és évekig elhúzódhat. Pár óra pszichoterápia semmire nem elég, maximum arra, hogy ne ma, hanem holnap ugorj le a hídról. A pszichiáter, meg nem csak gyógyszerel, éppen úgy alkalmazhat pszichoterápiát, mint a pszichológus, ha van hozzá képzettsége.

Továbbá nem csak hangulatzavarok és személyiségzavarok vannak, amikre jó a pszichoterápia. Egy mániás beteg, nagy ívben fog arra tenni, hogy te mit rizsázol neki, egy skizofrén szintén.


Én egyébként semmi negatívat nem gondolok az ilyen emberekről, amíg nem követtek el bűncselekményt. A pszichiátriai betegségek éppen olyan betegségek, mint a cukorbetegség, vagy az influenza.

2015. nov. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 BackCat válasza:
100%

Széles a palettája a pszichiátriai bajoknak. Az egészen apró elakadásoktól, a komoly zárt osztályi esetekig.

Engem is kezeltek pszichiátrián 3 hónapja, és nem zombisotítottak le gyógyszerekkel.Azóta visszatértem a valós életembe, bankban dolgozom, gyerekeket nevelek, kívülről senki meg nem mondaná, hogy súlyos depressziós epizódom volt. Ja és saját lábon mentem be segítséget kérni a pszichiátriára, és a legjobb döntés volt.

Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Pár éve hírből sem ismertem az ilyen helyeket, azt hittem soha nem lesz vele dolgom.

2015. nov. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!