Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan ne legyek hiszékeny?

Hogyan ne legyek hiszékeny?

Figyelt kérdés
Mindenki átver, mindenki kihasznál, naiv vagyok. Mindent elhitetnek velem .....de mindig csak én vagyok az akivel kicsesznek. Aztán meg kinevetnek, megaláznak. Szeretném ha nem használnának ki engem folyton az emberek. Nem akarok naív lenni!!! Segítsen valaki

2015. dec. 2. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor ne legyél naiv :D Ennyire egyszerű. Azt hiszed, erre van recept?

"Mindenki átver, mindenki kihasznál, naiv vagyok. Mindent elhitetnek velem .....de mindig csak én vagyok az akivel kicsesznek. Aztán meg kinevetnek, megaláznak." Ismételd még el párszor, hátha még jobban beletuszkolod magad az áldozat-szerepbe, és akkor hétszentség, hogy így is marad.

2015. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én változni akarok....és már elegem van az áldozat szerepébe lennem
2015. dec. 2. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, egy olyan nagy csalódásnak kell történnie ami után elgondolkozol. Nagyon mélyen és van kivel ezt megbeszéld. Egyszerűen a hozzáállásodon kell változtass. Nem kislányként kell már naivnak lenned, hanem nőként gondolkoznod. Használni a fejed, ha nem használod akkor nem fog semmi változni. Arról nem beszélve a szíved helyett az eszed kell használnod. Nem kell jószívűnek lenned mindenkivel nagyon, mert ha ezt látják akkor kihasználják.
2015. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és igazad van
2015. dec. 2. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdd el tudatosan megfigyelni az embereket. Próbálj rájönni, hogy mit miért csinálnak. Írok egy példát: Odamegy hozzád egy fiú, humoros, jól kijössz vele. Ilyenkor ne dőlj be rögtön, hanem próbáld kitalálni először, hogy mi volt az oka annak, hogy odament hozzád, másokkal is így viselkedik-e, elemezd ki magadban az egész helyzetet a nap végén, aztán vonj le egy következtetést. Keresd mindennek az okát, így nehezebben dőlsz be.
2015. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen voltam kislánykoromban. Aztán annyi-annyi csalódás ért, hogy szépen megtanultam mindent fenntartással kezelni, meggyőződni dolgok valós hátteréről, és ma már simán tudok NEMet mondani bárkinek. Megtanultam amikor nagy bajomban, mindenki eltűnt mellőlem. Igaza van előzőnek, először ésszel és nem szívvel.
2015. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
most jön az őszinte de szemtelen komment: mert valamièrt kötődni akarsz az emberekhez, mindenkiben a jòt làtod meg mert baràtot barátnőt akarsz,mert ùgy erzed ùgy teljes az életed, önbizalom kell , hogy egyedűl is megállod a helyed, mutasd meg , hogy értékes vagy és mint értékes embert megtalàlnak majd a barátok
2015. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!