Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti szoktatok adni karácsony...

Ti szoktatok adni karácsony előtt?

Figyelt kérdés
Nektek megérzékenyül a szivetek,ha segítséget kérnek,vagy látjátok valakin,hogy rászorulna? Ha igen,akkor mivel segíted ki? Pénzzel stb...

#pénz #karácsony #valakinejk
2015. dec. 13. 01:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. dec. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok valami szociálisan érzékeny + nem vagyok vallásos se, karácsony mint olyan nem ünnep számomra
2015. dec. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nem segítek senkin anyagilag,ha nem tetszik valami lehet tanulni, vagy munkahelyet keresni.

pl a hideg kiráz amikor a fókusz mutogatja,hogy 8-9 gyereket vállal egy család,egy koszos egèrlyukba. ès akkor sírnak a kamerába a szülők,hogy nem tudják eltartani,iskoláztatni a gyerekeket.főleg amikor nem is dolgoznak csak a segèlyt várják.. hát egyedül a gyerekeket sajnalom, a szülőktől a bicska kinyílik a kezemben.

2015. dec. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt nem adok, mióta rájöttem, hova kerül: a "szervezők" zsebébe.

A gyerekek kinőtt, de még rendes ruhácskáit, a jó állapotban levő, de már nem használt játékokat oda szoktam adni, ha a családban már senki nem tudja használni.

Én sem "vallási" okokból teszem ezt, de nem tartanám szép dolognak kidobni ezeket, amikor másnak még jól jöhetnek.

Ámbár ezt akkor is megteszem, ha nem pont karácsony van.

2015. dec. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szoktam adni a pizzafutárnak 2-300 forint közötti borravalót. Ez számít?


Amúgy nem. Úgy, ahogy én el tudok menni dolgozni, ők is el tudnának. Pedig aztán én sem vagyok az egészség mintaképe.

2015. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem oldja meg a problémáját az a pár ezer forint, amit esetleg összeszedhet így, csak fenntartja a jelenlegi állapotot nála. Másrészt, hogy döntsem el, hogy kinek segítek? Egy utca sétával az egész havi fizetésemet szétosztogathatnám. Már nem használt holmikat szívesen elajándékozok.
2015. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én az év minden időszakában szoktam adományozni koldusoknak és a tatarozásnál kidobásra ítélt dolgaimat szoktam ingyen odaadni azoknak, akik esetleg kérik és tartós élelmiszert szoktam adományozni pár családnak.


VISZONT nem tudom, hogy ki hallja még rajtam kívül a Music FM karácsonyi jótékonykodós reklámját 5 percenként, de engem nagyon nem hat meg sőt idegesít...

Lenyomják a torkomon az adományozást, riportokkal, ripacskodással, ami engem taszít. Úgy érzem magam a reklám hallgatása közben, mint a South Park új évadában, amikor a Whole Foodsban minden vásárláskor megkérdezik, hogy adományozol-e a szegény gyerekeknek és, ha nem megszégyenítenek fukar és egyéb jelzőkkel illetnek.

Lehet, hogy bennem van a hiba, hogy ez a kampány idegesít, de egyszerűen rosszul vagyok már tőle. ( a háttérzenéjétől főleg)

2015. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én egy bolt melletti sárga konténerbe dobtam használt, de még hordható ruhákat. Bízom benne, hogy jó helyre kerül.

Pénzt nem szoktam adni kéregetőknek.

2015. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. Direkt idegesít, hogy a karácsonyra apellálva még hevesebben koldulnak. Engedtessék már meg nekem, hogy a nehezen összekapart pénzemet magamra és a családomra költsem, ne vadidegenekre.
2015. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha módodban áll, miért ne segíthetnél annak, aki kér? A fukarság nem vezet sehova, és egyébként is, akinek tényleg szüksége van arra, hogy segíts, azt megfogod érezni. Függetlenül attól, hogy Karácsony van-e, vagy sem.

Soha nem lehet tudni, Te mikor kerülsz kiszolgáltatott helyzetbe.

2015. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!