Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit kellene tennem egy "új"...

Mit kellene tennem egy "új" baráti környezetben?

Figyelt kérdés
Ma a suliban az egyik barátommal találkoztunk az ő barátaival, tök jól elbeszélgettek, de mivel én nem ismerem őket nemtudtam hozzátenni semmit sem a beszélgetéshez (nem is figyeltek rám szerintem). Nagyon hülyén éreztem magam, hogy csak ott állok és hallgatom őket, nemtudom mit mondjak. Hogyha legközelebb is találkoznánk pár másik barátjával, mit kellene tennem, valamit mondanom kéne szerintem, de nemtudom mit.(Hozzáteszem, önbizalomhiányból próbálok kilábalni, nemvolt sok barátom, most sincs, nemvagyok valami nagy dumagép aki mindig tudja hogyan kell a középpontba kerülni.)

2015. dec. 16. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Hmm, szerintem szemétség amikor ez történik, én is gondoltam erre, hamarosan meg fogom hívni 3 távoli barátomat, akik sosem látták egymást, és eszembe jutott, hogy lehet mindenki csak velem fog beszélni, vagy én leállok egyel beszélgetni, és a többi megsértődik. Szerintem ha én ezt teszem, akkor velem van a hiba, ha egyszer találkoztatok két barátot akár véletlenül is, akkor mindenképpen egyenlő figyelmet kell rászánnom barátaimra. Én személyesen azt mondom, hogy a hiba nem benned van, hanem a barátodban, akár mindkettőben, vagy csak az egyikben... Persze ez nem nagy hiba, de ha belegondolsz, nem ismered az új ,,barátot'', egyetlen megoldásod van, hogy felveszel egy amolyan ,,maszkot'', álarcot, mintha érdekelne a téma, vagy amit még tehetsz, hogy beleszólsz, felhozol egy témát, ha meg nagyon tojnak arra, hogy próbálsz beszélni, az már épp elég indokot ad arra, hogy kimutasd megsértődésedet feléjük. Persze ezekhez kell némi bátorság. Régen én sem voltam bátor, de annyira az akartam lenni, hogy az lettem, valahogy megváltozott az én személyiségem is, mindig csöndben voltam, és rájöttem arra is, hogy könnyen lehetek én a középpont, de akkor valami maszkot kell felvennem.

"bűvész" elkápráztatom az iskolatársakat és rám figyelnek

"bolond" megnevettetem őket olyan beszólásokkal és néha flörtölésekkel, amiket nem veszek komolyan

"kocka" megmutatom a kedvenc telefonos játékomat.

"gazdag" gazdag vagyok ezért megmutatom az értékes cuccaimat.

"gazdag kocka" - a felső kettő egyben

"Az énekes" - nevetnek rajtam az éneklésem miatt, viszont én tudom, hogy ők a hülyék, mert énektanár is mondta, hogy jól éneklek

Én ezeket a maszkokat tudom felvenni, de rájöttem... Minek? Hogy azért szeressenek, mert tudok hazudni? Mert FÉLEK? Mert félek magamat megmutatni? Rájöttem, elég ha magamat mutatom néha, bár sokszor nem megoldás. Szerintem fogadd el magadat, és próbálj úgy viselkedni, ahogy viselkednél egy olyan baráttal akinek szintén magadat mutatod, sokkal jobban megérni, a fentebb említett maszkokat sokan használják, de ezek a maszkok, ezek hazugságok melyeket a félelem szült (A félelem, hogy nem tetszik eredeti személyiségünk másoknak)

Így lehet az, hogy néha jobban kedvelünk egy embert, ha egyedül van, mint mikor társaságban van.

Nem vagyok pszichológus, én csak egy átlagos diák vagyok, aki saját tapasztalatait osztotta meg veled.

16/f

2015. dec. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 21. 11:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak nyugodtan szolj barmikor, ha meg tudok segiteni. Ugyanaz voltam
2015. dec. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!