Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Javítható a szociális készség?

Javítható a szociális készség?

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok normálisan kommunikálni, úgy érzem már beleőrülök ebbe.
2016. jan. 12. 03:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy megfelelő tréningel igen. Kérj tanácsot egy pszichoterapeutától.
2016. jan. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyit tudok erre mondani, hogy nekem sikerült, tehát elvben lehetséges, de hogy ez mennyire általános... Az enyém ugyan nem terápiától lett jobb, de én is azt ajánlom.
2016. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, javítható. Rengeteg könyv van, amiből tanulhatsz. Pl. Erőszak mentes kommunikáció.

Ezen kívül meg tudsz figyelni olyanokat, akik jobbak ebben Nálad. Kicsit elemezd őket. Miről beszélnek, hogy gesztikulálnak, stb. 2, számodra szimpatikusat válasszál és utánozd őket amennyire tőled telik.

Mosolyogj. Ne bárgyún állandóan, hanem, ha rád néznek. Legyél kedves. Nézz többször az emberek szemébe.

Gyakorolj először a családodon és a boltban.

Nekem pl. nagyon jó kommunikáló párom volt. Állandóan kiadott feladatokat. Pl. minden nap le kellett szólítanom 3 embert. Általában 1-2 sikerült. Pl. boltban valami érdekes volt a nő kosarában megkérdeztem, hogy melyik polcról vette le. Jó a jajjdearanyos a kutyája, milyen fajta, stb. is. Lényeg, hogy gyakorolj, gyakorolj és gyakorolj.

2016. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!