Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért távolodom el mindenkitől?

Miért távolodom el mindenkitől?

Figyelt kérdés

Nehezen barátkozom, úgy 1 és fél éve hozta meg nekem az élet azokat az embereket akiket tényleg barátaimnak nevezhetek. Szeretem õket, de nem értem miért egyedül érzem magam köztük, és nem bízom bennük. A legjobb barátnõm, akiben az elõtt bíztam, már neki sem tudok semmit sem elmondani. Roppantul irritál mindenki a környezetemben, legfõképp azok az emberek akiket elvileg kedvelek és szeretek is... Barátok, család, mindenki az agyamra megy.

Bennem mindig is volt gond, mindig is egy uncsi, nagyon kiváncsi és nagyon sokat kérdeztem mindig is. Ezek a barátok elfogadtak így ahogy vagyok. De most miért távolodom el egyre tõlük?



2016. jan. 17. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy akik nem fogadtak el, valamilyen téren hiányoznak?
2016. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló érzés itt is, habár lehet, te jobb helyzetben vagy. Én nem mondom el magamról, hogy annyira ideális barátaim lennének, akiknek bármit eltudok mondani. Mondhatni, hogy alapjáraton zárkózott vagyok, nehezen bízom másokban, de legalább értékelek szeretek nagyon sok embert úgy más oldalról.

Szerintem, ha olyan fennállásra gondolunk, hogy a mostani barátaidra vetíted ki a régiektől szerzett csalódásokat, az nem jó, hiszen ez már nem ugyanaz a helyzet, kicsit olyan mintha a környezetet hibáztatnád értük, ha a rájuk való ellenszenvedre nincs konkrét okod!


Úgy gondolom, érzékeny ember lévén, hogy ha meg is maradnak bennem az ilyen negatív tapasztalatok, és hullámzó érzések járnak át, minimum, amit tehetek, hogy túlélem őket, nem hagyom, hogy irreális érzések határozzanak meg. Pl. a te szemszögedből talán érthetőnek tűnhet az, ha ok nélkül a környezetedben, szerintem a másik szemszögből egy rémálomnak tűnhetnek az ilyen ok nélküli problémázások, legalábbis én így élem meg, ha valaki pont ilyen velem, hogy értelmetlenül, objektív indokok, szempontok nélkül ellenségeskedik.


A másik probléma meg az, hogy sokan úgy fogják fel, hogy a kapcsolatok arról szólnak "keresünk megfelelő társat", aminek az a másik oldala, hogy közben nekünk is azzá kell válnunk. Csalódtál valakiben, de lehet, hogy legközelebb benned fog valaki. Ilyen az aki kényes királykisasszonyként várja a kérőket, és csak a saját szempontjairól beszél:D Egy kapcsolatba nem föltétlenül kellenek SENKINEKSEM ideális, mézes-mázas barátok olyannak, aki annyira megszokta, hogy zavarog és ítélkezik mások fölött.

Azt nem tudom, hogy mi az eltávolodás belső pszichológiai oka, csak azt, hogy egy kapcsolat nem csak abból áll, hogy az egocentrizmus meghatározza, hogy ki az érdemi, jó ember hozzá és ki nem, és aki végre egy 10 pontos ember, az megérdemel!:)

2016. febr. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!