Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetne így barátokat...

Hogyan lehetne így barátokat szerezni, ha a körülöttem lévőkkel nem egyezik az érdeklődési köröm, meg mindenki tojik rám vagy csak "ha nincs ló jó a szamár is" vagyok az embereknek már évek óta? L

Figyelt kérdés

Mindig is csendes ember voltam, már kiskoromtól kezdve. Általában jól elvagyok egyedül, de néha jó lenne egy barát, akivel meg tudnék beszélni mindent, eltudnánk menni együtt valahova. 5.es koromig voltak barátaim, de utána rájottem, hogy nem is voltak ok baratok. Szünetekbe, napkoziben mindig egyutt voltunk 4en. Ebből 2 a legjobb baratom volt, vagyis én annak hittem őket. De a 3. Lany miatt engem otthagytak és mar csak akkor voltam jo nekik, ha nem volt ott mas. 6.ban eldöntöttem, hogy inkabb nem megyek oda hozzájuk, mert utolso vagyok mindegyiknek, nem is erdekeltem őket. Azota nincsenek barátaim. Nagyon gyerekes osztálytársaim voltak, sokszor mint az ovisok, olyanok voltak. Én nekem meg nem kellettek olyan barátok, akiknek csak akkor vagyok barát m, amikor kell vmi, vagy segíteni kell a dolgozatban. Így egyedül maradtam. Most középiskolában néha beszélgetek 1-2 személlyel, de az is csak az iskolában történtekből áll.

Neten szoktam beszélgetni par emberrel (mind fiu), az egyikkel már lassan 3/4 eve, es o vele nagyon jol el tudok lenni, csak hát nagyon messze lakik.

Nincs senki a közelemben, akit azok érdekelnek mint engem. És még semleges beszélgetéseket sem tudok folytatni senkivel, mert mindenki távolodik tőlem.



2016. febr. 13. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Újakat kellene megismerni különböző helyekről, de ahhoz neked is jobban nyitnod kell.
2016. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De milyen helyekről?
2016. febr. 13. 15:40
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg nem kell tobb csalodas
2016. febr. 13. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Mik érdekelnek?
2016. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szeretek olvasni cikkeket, érdekességeket, híreket, hogy megtudjam, mi történt a világban, az állatok, bár nekem nincsen, és a természet, növények, bár azokkal nem nagyon foglalkoztam még. Továbbá érdekel a katonaság, és a Magyrországgal kapcsolatos dolgok. Érdekel más országok kultúrája is, bár azzal mostanban nem foglalkozom. A nyelveket is szeretem, bár eddig akármelyikbe belekezdtem, mindig abbahagytam.

Meg én sok spirituális, természetfelettinek mondott dologban hiszek, ilyenekről is szoktam olvasgatni.

Ha kedvem van hozzá, verseket írok, régebben történeteket is, de mind félbemaradt.

Meg a zenehallgatás, de nekem az olyan, mint a víz:DD

2016. febr. 13. 21:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagyis olyan dolgok, amik rajtam kívül nen sok embert érdekelnek://
2016. febr. 13. 21:38
 7/9 Varga Péte4 ***** válasza:

Nem tragédia ez.

Szerintem a barátság nam jelenti azt, hogy a baráttal mindig mindennben egyet kell érteni. Mivel az érdeklődési köröd rendkívül szerteágazó, nehezen tudsz hasonló érdeklődési körű, szemléletű embert találni. Úgy gondolom, nem is kell ilyet keresni.

Nézetem szerint a barátság egyrészt valamilyen érdekközösség: Valamely problémát együtt könnyebben oldunk meg, mint egyedül, illetve segítünk egymáson, ha valmi baja van. Másrészt az érdeklődési kör, vagy az az érdeklődési kör egy részének egybeesése eredményezhet valakivel közelebbi kapcsolatot, ami nem szükségszerűen "barátság".

Többé-kevésbé minden emberben megvan a késztetés arra, hogy valamilyen csoporthoz tartozzon. Ez genetikailag belénk van kódolva még abból az időből, amikor a mammut elejtéséhez csapatmunka kellett. Manapság ez többnyire okafogyottá vált, helyette különböző pótmegoldásokkal éli ki azemberiség ezirányú hajlamait: adott focicsapatnak drukkol, klubokat hoz létre, vallási, politikai közösségekben látja élete értelmét stb.

Fel a fejjel! Attól, hogy nem passzolsz bele a környezetedben valamelyik társaságba, nem vagy kutyább náluk!

(Az ezotériával azért csínján!)

2016. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam rosszabbnak náluk:D Csak jó lenne valaki (elég lenne 1 ember is), akivel megtudnék mindent beszélni. A neten van egy ilyen személy, de vele nem tudok találkozni.
2016. febr. 14. 16:00
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem viszem túlzásba az ezotériát, néha olvasok 1-2 cikket és ennyi:D
2016. febr. 14. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!