Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elfogadott-e egy 40-en felüli...

Elfogadott-e egy 40-en felüli férfi rendszeres bulizása manapság?

Figyelt kérdés
Gyermektelen, alkalmi kapcsolatai vannak. Még mindig húszévesnek érzi magát, a megjelenése is fiatalos. Normális-e ez, hogy havonta több alkalommal szórakozóhelyekre jár fiatalabbakkal, iszik, lerészegedik, kizárólag a jó hangulat érdekében, tehát úgy él mint egy fiatal életerős egyetemista? Tabunak számít manapság erről beszélni? Az emberek fejében úgy érzem még meg van ez a "kiöregedett már" felfogás. Miért is ne élvezné az életet, hiszen nincsenek kötöttségei, van saját lakása, autója, stb. Tényleg a kor számít?

2016. febr. 28. 03:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem hiszek a "kiélésben".


Szerintem nincs olyan, hogy valaki bulizós, kibulizza magát és lenyugszik. Én meg otthonülős vagyok, nincs olyan, hogy elegem ültem, bevadultam.


Inkább 40 évesen menjen, mint 16 évesen. Nekem ez nem tetszik, hogy sokan 20 évesen temetik magukat, meg újrakezdik az életüket, ami el sem kezdődött még, csak mert nem olyan volt a tinikoruk, mint a sorozatokban.


Nem ítélem el az ilyen embert, akár férfi, akár nő. Felőlem 60 évesen is bulizhat. Ha lenne gyereke, és ahelyett szórakozna, hogy vele legyen, na, az nem lenne normális. De így teljesen az.


Egyébként pont egy hete olvastam a huffingtonpost-on egy cikket, a kommentekben írta egy 72 éves néni, hogy 62 évesen varratta magára az első tetkóját, 70 évesen meg lila csíkokat festetett a hajába. Azt írta: "Csináld azt, amit akarsz, akkor, amikor akarod. Az élet túl rövid ahhoz, hogy azzal foglalkozz, mások mit gondolnak."

2016. febr. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek. Ha valaki szeret kirúgni a hámból, nem fog önmagától megváltozni. Nincs értelme mások elvárásaihoz alkalmazkodni ilyen téren, ahhoz keveset élünk. Mindenki tegye azt, ami jólesik neki. Ha valakinek jólesik diploma után lemondani magáról, és a múltba visszatekintően sirdogálni, hogy "bezzeg milyen jó volt bohém fiatal koromban" akkor tegye. Csak magának árt vele, senki nem törődik azzal, hogy ő megpróbál egy negatív elváráshoz alkalmazkodni.
2016. febr. 28. 03:54
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? Miért ne mehetne? Mondjuk a rendszeres lerészegedés minden korban gáz.

Családos férfi/nő is mehet kortól függetlenül, csak akkor bébi csőszt kell keresni.


Mi ebben a tabu? Nme is értem a kérdést.

2016. febr. 28. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Persze., akinek ez az életcélja, menjen ahányszor csak akar. Csak ne akarjon komoly kapcsolatot és családot!!! Ne tegye tönkre más életét!
2016. febr. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Boldogok a lelki szegények, mert övéké a mennyek országa.
2016. febr. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Pedig van kiélés.

16-22 éves korig én is heti kétszer mentem bulizni. Aztán meguntam. Már alkoholt sem iszok társaságban sem, azt is meguntam.

Amúgy az az életfilozófiám hogy mindenkinek más a hobbija. A kérdésben szereplő egyénnek a non stop bulizás, nincs ezzel semmi baj az ég világon.

2016. febr. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy kit zavar!?

Engem biztosan nem...

Szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy a másik ember hogyan él mindaddig, amíg a többieket nem zavarja vele, nem árt másoknak.

Nem látom, ebben mivel ártana, szóval... Miért ne lenne normális akár? Ő így akar élni, és kész.

2016. febr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit fogadjak el egy másik ember életén? Senkinek sem árt. Mi közöm hozzá, mi jogom van beleszólni? Azt se szeretem, ha az életembe szólnak bele.
2016. febr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Normális-e ez, hogy havonta több alkalommal szórakozóhelyekre jár fiatalabbakkal, iszik, lerészegedik, kizárólag a jó hangulat érdekében, tehát úgy él mint egy fiatal életerős egyetemista?"


- Abban a társadalomban, ahol családos férfiak számára a "csak egy sör munka után", illetve a "hetente egyszer iszom csak többet" szinte kulturális hagyomány, eléggé kétszínűség volna ezen fennakadni.

2016. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Maximálisan elfogadott, bár Magyarország ilyen szempontból nagyon le van maradva. Itt az a lényeg, hogy akármilyen suli, aztán akármilyen munka, család begyepesedés és kész.


Ezért van ennyi válás is.

Hány pasiról (nőről is) tudok, aki ennek a láthatatlan elvárásnak akart megfelelni anno, aztán válás hegyek, meg muszáj gyerekeke lettek belőle.


Lenézik azt aki 25-30 évesen kezd egyetemre járni, miközben külföldön a 72 éves nénit külön megtapsolják a diploma osztón.

Lenézik azt aki felnőtt fejjel lovagolni, úszni tanulni jár, aki szórakozik, akinek idősebb a párja, aki nem szül gyereket és aki bármilyen más szempontból nem a sablon szerint él.


Az emberek szeretnek ítélkezni, és mások dolgába beleszólni, de ezzel nem kell törődni. Nem másnak élsz hanem magadnak.

2016. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!