Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek furcsa, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek furcsa, ha egy férfi 6 év után sem kéri meg a barátnője kezét vagy ez a mai világban elfogadott, normális?

Figyelt kérdés

Korotokat, nemetek is leírhatjátok, ha szeretnétek.

:)



2015. júl. 21. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Elfogadott és normális. Régebben is az volt.

Soha nem értettem azokat, akik menyasszonyok akarnak lenni, mert a barátnője is az.

Férjhez akar menni, mert a barátnője is férjhez ment.

Aztán a végén válik, mert a barátnője is elvált már.

2015. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem furcsa, csak neki nem fontos a házasság, mármint nem jelent sokat...


Pl idővel elveszem majd én is a barátnőm, de nem azért, mert nekem sokat jelent, hanem, hogy boldogabb legyen, mert ez inkább a nőknek fontos...persze a kapcsolat szorosabbra fűződik elvileg, de nekem ehhez nem kellenek papírok...


Ja és eszembe jutott egy kérdés ahol az egyik válaszoló azt írta azért nem veszi el az élettársát, mert elég furcsa korszakai voltak régebben és nem akarja, hogy elvegye a vagyona felét, mert neki milliói vannak, a lánynak meg semmije...és ha szóba hozná a "házassági szerződést" a lány vérig lenne sértődve.


22F

2015. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Akkor furcsa, ha nem ugyanúgy gondolkodik a két fél. Tehát a lány minnél előbb férjeként akar tekinteni a párjára.

Nyilván lehet együtt élni boldogságban 30 évig is akár házasság nélkül.

De szerintem a házasság is egy közös szövetség, a kapcsolat egyik lépcsőfoka (és nyilván nem a házasságtól lesz kiegyensúlyozott és jó egy kapcsolat), hivatalos felvállalása. Tehát én megértem azt is akinek fáj, ha a párja nem kéri meg a kezét évek múlva sem.


30N

2015. júl. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem furcsa, engem 6,5 év után kért meg. Az sem mindegy, hogy hány évesek, sokan vannak együtt már gimis koruk óta, és van, aki csak gyerekvállalás előtt 1-2 évvel akar házasságot, az pedig ma nagyon gyakran 30 év körülre esik.


A saját élethelyzetük sem mindegy, külön élnek-e már a szülőktől, el tudják-e tartani saját magukat, félre tud-e tenni a férfi gyűrűre pénzt, amennyiben úgy akarja megkérni a nőt.


Egyáltalán házasságpártiak-e, vagy sem. De az összes fenti dolog nem érdekes, egy dolog számít, hogy ők mit beszéltek meg ezzel kapcsolatban, mert kizárólag abban az esetben furcsa, hogy nem kérte meg, ha megbeszélték, hogy x idő előtt összeházzasodnak.


Ha viszont nekik jó így/meggondolták magukat, akkor még ebben a legutóbbi esetben sem furcsa.

2015. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Én sosem fogok megnősülni.Szerintem semmit sem változtat egy kapcsolatban, sőt, csak rosszabbá teszi...nagyobb felelőség tönkre vágja az egészet.
2015. júl. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem tartom furcsának, egyébként meg csak attól a két embertől függ, hogy nekik mi a jó.


Mellesleg itt egy kérdés a témával kapcsolatban: http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eljegy..

2015. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem, nem az. Mióta van válóper és a válási arány 60%on felül van így nincs értelme esküvőnek. Amúgy se vagyok vallásos. Nincs felesleges több 100e-em, amit kiszórhatnék az ablakon.
2015. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Hát, őszintén szólva én nagyon nem örülnék neki. Mi még fiatalok vagyunk (21L, 24F), de kb 1 hónapja voltunk együtt, mikor "összeköltöztünk" - persze nem volt kimondva, de reggel együtt keltünk, meló/suli után együtt feküdtünk le.

Szóval nekem rosszul esne, ha 6 év után sem kérné meg a barátom a kezem, miközben tudja, hogy nekem ez fontos.

Abban a felállásban, ha mondjuk 4 évig csak "járnánk", és utána költöznénk össze, akkor talán még érthető lenne.

2015. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. júl. 21. 16:51
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sok esetben normális. Pl. a húgom most 4 éve van együtt a barátjával, még össze sem tudtak költözni az egyetem után, azon dolgoznak éppen, hogy egymás közelében kapjanak munkát...


Mi a férjemmel az egyetem után ismerkedtünk meg, utána még egy szakmát elvégeztem, aztán házat építettünk, volt mire elkölteni a pénzt esküvő helyett. Végülis pont 6 év után volt eljegyzés és esküvő, mikorra a ház már állt. :)


Nem tartom furcsának, mert a mai világban ezt annyi egyéni és anyagi tényező befolyásolja, mindenkinél más és más.

2015. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!