Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha az összes...

Mit csináljak ha az összes barátom gazdag én meg szegény hogy viszonyuljak a dologhoz?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam sokszor mikor a pénz miatt maradok ki valamiből és ők nem tudják hogy én szegény vagyok én már többször voltam náluk de őket sose hívtam meg hozzánk meg és latom rajtuk hogy ők is szívesen jönnének. Mit csináljak tanácsokat adnátok.

16 lány



#barát #szegénység #Vagyonikülömbségek
2015. nov. 5. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha igaz barátok, nem fognak sértegetni és lenézni téged azért mert nincs annyi pénzed mint nékik, szóval szerintem nyugottan hívd meg őket
2015. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem tudják a barátaim. Anyám egyedül nevel minket hármunkat és apám nem él velünk. Szerintem a pénz nem oszt vagy szoroz. Persze nekem is fáj hogy nincs okostelefonom meg ilyesmi de ez van. Nyáron megyek dolgozni és megveszem magamnak.

Pl osztálytársam a harmadik apple telóját tette tönkre ami lássuk be nem olcsó. Gazdag szülei vannak de mi, akik szegényebbek vagyunk legalább megbecsüljük a dolgainkat

15/L

2015. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen barátok azok, akik nem ismerik a helyzetedet?

Nyíltan megmondani, nincs rá pénzem, hogy elmenjek veletek bárhová. Aztán majd kiderül, valóban a barátaid-e?

2015. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak ők annyira normális életben élnek higy el sem tudják képzelni hogy ez milyen és hogy én is ide tartozom. Rendes szülők akiktől kapnak zsebpénzt. Én meg ráadásul édesanyámmal élek aki szellemileg le van épülve olyan mint egy kis gyerek. (pár éve idegösszeomlása volt) ő nem is tud dolgozni és még battyammal lakok aki szintén nem épp szellemileg Mivel ő meg szellemi fogyatékos ő tud 4 órában dolgozni de az se sok pénz. Gyakorlatilagsuli melett énvagyok itthon az anyuka én főzök vásárlók ésvezetem a háztartst. Valahogy én olyan másnak érzem magam mint ők sokszor nem erzem.oda valónak magam de hasonló helyzetű emberrel még nem találkoztam akivel tudok ilyenről beszélni.
2015. nov. 5. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor a pénz miatt maradsz ki valamiből, mondd nekik, hogy nincs rá pénzed és kész. Lehet hogy meghívnak.


Pl nekem volt egy legjobb barátnőm suliban, akinek 4 testvére volt és csak az apja dolgozott, az anyja háztartásbeli volt. Nekik se volt pénzük semmire, de ha kaptam ajándékba édességet, vagy akármit, azt mindig megosztottam és ha kaptam zsebpénzt akkor meghívtam erre-arra őket. Bár engem anyám nevelt egyedül és mi is szegények voltunk, de másképp, mert nekem nem volt tesóm. Nekem olyan volt, mintha ők lettek volna a testvéreim.

2015. nov. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Hiszen más is vagy, mint ők. Nagyon nehéz sors jutott neked. Hidd el, sokkal különb vagy a barátaidnál, mert messze nem biztos hogy közülük valamelyik is képes lenne azt csinálni, amit te.
2015. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!