Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Emiatt a kijelentésem miatt...

Emiatt a kijelentésem miatt tényleg rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Szeptemberben szülöm meg a második gyerekemet. Mindig amikor megkérdezik, hogy mi lesz (fiú vagy lány) mindig azt válaszolom, hogy nem tudom és nem is érdekel. Erre jön a felháborodás, hogy minek szülök, ha nem fogok a gyerekemmel foglalkozni. Nem értik meg, hogy engem nem érdekel hogy mi lesz, hanem hogy egészséges legyen. Bevallom, titokban lányban reménykedek (van egy nyolc éves kisfiam) de ha fiú lesz, akkor se leszek csalódott és ugyanúgy szeretni fogom.

2016. ápr. 17. 05:33
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Mert alapból tényleg taplónak hangzik a kijelentés, ha nem teszed hozzá hogy mi a lényeg.
2016. ápr. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennél rossz anya!?
2016. ápr. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A gondolat nem rossz, szerintem a megfogalmazást csiszold kicsit
2016. ápr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"...nem tudom és nem is érdekel."

Igazad van!

Az a taplóság, ha valaki elvárja, milyen nemű legyen gyereke és aszerint szereti majd, mennyire "jött be" elképzelése!

Taplóság az lenne, ha a születendő gyerek nem érdekelne.

Az, hoy nem kivánod előre tudni leendő gyermeked nemét nem taplóság, hiszen annak jele, hogy mindegy, fiú-e vagy lány lesz, te egyformán szeretni fogod.

Taplóság jele, ha ezt nem érti valaki.

2016. ápr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezek sablon kérdések és a rájuk adott válaszok is azok, nincs semmi jelentősége a dolognak.
2016. ápr. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen taplóságnak hangzik, pedig befejezem a mondatot. Amikor kérdezik akkor azt mondom, hogy nem tudom nem is érdekel, fontosabb, hogy egészséges legyen. Erre van az, hogy milyen szülő az, akit nem érdekel, hogy milyen nemű lesz a gyereke?
2016. ápr. 17. 08:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az "és nem is érdekel" részt cseréld ki arra, hogy "de nem is számít", és máris jobban hangzik.
2016. ápr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bármiféle kijelentés, nem leszel tőle rossz.

Tettektől, mik személyiségből fakadnak, lesz valaki rossz.

Aki erre felháborodik, nevesd ki és hagyd ott.

Aki megkérdezi, >>AKKORA<< minek szülsz gyereket, mond, nem érted összefüggést.

2016. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Pont, hogy ettől vagy IGAZI anya!
2016. ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2016. ápr. 19. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!