Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan köszönnél annak az...

Hogyan köszönnél annak az embernek?

Figyelt kérdés
aki idősebb nálad vagy 2-3 évvel, viszont beosztásban kb. te vagy a portás ő meg a vezérigazgató.
2016. máj. 12. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Függetlenül a beosztásától a napszaknak megfelelö (jó reggelt/jó napot/jó estét KÍVÁNOK) köszönés a normális
2016. máj. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem néz ki az hülyén 18 évesen?
2016. máj. 12. 09:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ez az illedelmes köszönés.
2016. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért nézne ki hülyén? 18 éves vagy, gyakorlatilag felnőtt. Felnőttek között pedig az 1. által leírt köszönés az elfogadott. Lehet, hogy eleinte fura, de jobb, ha megszokod melóhelyen, mert van aki udvariatlanságnak veszi a tegezést. És inkább legyél túlzottan udvarias, mint csak egyszer vegyék zokon a tegezést.

Nekem pl. előző melóhelyen megszokott volt, hogy minden nő tegeződik. Akkor is, ha a főnéni a parlamentben ült minden héten.. a mostani helyemen meg az egy polccal fölöttem levőnek is jó napotot kellene köszönnöm. Van, aki egy éve halálra sértődött arccal néz minden alkalommal levegőnek csak mert első napokban elfelejtettem, hogy nem a régi helyemen vagyok.

2016. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Szia, jó reggelt", mint a többi munkatársamnak.
2016. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy írták, mert ez nem "társasági élet", hanem munkahely!
2016. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a vezérigazgató nem munkatárs.
2016. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!