Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rockerek! Csak egy kerdesem...

Rockerek! Csak egy kerdesem lenne es ezt nem kotekedesnek szanom (? ) Tobbi lent.

Figyelt kérdés
Miert akartok kulombek lenni a tobbi emberektol? Sok kerdesben lattam mar h leneznek titeket es szerintem ez azert van, mert igy oltozkodtok, ilyen a stilusotok, es kulombek akartok lenni a tobbi embernel? A rock mivel kulonlegesebb mint a tobbi zene? Miert vagytok "masabbak"?
2016. máj. 13. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt hiszi, hogy amit ő szeret, az különlegesebb. Nem csak a rockerek.
2016. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
A rockzene egy halott, és többnyire faék egyszerűségű műfaj. Ezért kellenek a külsőségek, mert ez a műfaj immanensen nem képes úgy kielégíteni a zenei élmény iránti eredendő vágyat, ahogy azt intellektuálisabb műfajok teszik.
2016. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire ostoba kerdest is ritkan olvasok itt, pedig van merites boven...


Kerdezo: tedd mar fel ugyanezt a kerdest mondjuk az emo-soknak, punkoknak, pawa-fiuknak, ravereknek, metalosoknak, tedd fel sajat magadnak. Meseld mar el, te mit szeretsz, milyen stilusokat - es meseld el hozza, hogy az mitol jobb, mitol kulonlegesebb, mint barmelyik masik? Meseld mar el, hogy TE mitol vagy kulonlegesebb, jobb, mint barki mas?

2016. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem öltözködök állandóan rockerként, néha egy egy bandáspóló és ennyi. Szóval kérdésedre válaszolva: nem különböző akarok lenni, egyszerűen ez az a zene amit élvezek. Előfordul néha más műfajból is, de a kedvenceim, amik leírhatatlan érzéssel töltenek el az mind rock, metál. Azt nem tudom miért szerveződik ilyen közösség és szubkultúra ehhez a műfajhoz, de nem azért lettem a tagja mert ki akartam lógni, nem kényszerből hallgatok ilyet, számomra az lenne kényszer és kínszenvedés ha a slágereket kellene hallgatnom. Rock magában nem különlegesebb, csak vannak olyan emberek akiknek különlegesebbé válik valamiért. Van akinek ez a rappel van vagy a klasszikus zenével. 19l
2016. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Én például rockernek nem mondanám magam, de legfőképpen metált hallgatok mert ez jön be. Ennek ellenére én is tapasztalom ezt. Szerintem azért van, mert manapság a rock a legkevésbé jön a nagy médiából. Sokkal többet jön a gépi zene (ami például nekem marha idegesítő, de elhiszem hogy sokan szeretik). Ezért ezek a rockerek végre "kirekesztettnek" és "különlegesnek" érezhetik magukat együtt. Pedig igazából a mai napig vannak nekik szóló programok jó számmal. Azokat speciel én is élvezem. Ez a korszak mindenkinek van tini korában hogy ő különleges, csak vannak akik így élik meg.

De valljuk be hogy egy igazi jó rock számban sokkal több lélek van mint egy tuc-tuc trap zenében amiben pedig ütemes sípolás.

Az öltözködés az... többnyire igaz. Én is egy ideig fiú létemre növesztettem a hajam mert tetszett. Aztán megláttam hogy néznek ki ezek a rocker punkok az Örsön szintén hosszú hajjal, csak teljesen igénytelenül. Aztán észrevettem hogy az emberek ezekkel általánosítanak csak a hajam miatt. Ment is... Nekem is van ilyen barátom. Ennek ellenére szerintem attól hogy valaki rocker nem feltétlen kell igénytelennek lennie. Sőt! Olyan menő felszereléseket árulnak, nagyon jól tudnak kinézni ha valaki ad magára főleg a csajok.

Szerintem az igényesség is itt egyén kérdése.

2016. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A "rockerség" nem arról szól hogy állandóan fekete cuccban járkálunk teli piercingekkel! Csak simán a rock zenét szeretjük hallgatni és kész. Valaki meg szereti kimutatni ezt és bandás pólóban jár vagy sötétben, de nagyon nincs különbség semmiben. Szerinted az emók miben különbek? Vagy a punkok vagy bárki mások? :D Te miért vagy másabb? :s
2016. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom h kerdezhettem volna az emokat, punkokat stb.. de engem a rockerek stilusa erdekelt. Van par baratom akik csak arra hajtanak h ilyen cuccok meg olyan cuccok minel jobban latszodjon h ok masak.. en nem vagyok rocker en pl borgore, skrillexet hallgatok, csak az erdekelt h miert kell az ilyen stilus a zenehez. Koszonom szepen a valaszokat :)
2016. máj. 13. 19:59
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

"A rockzene egy halott, és többnyire faék egyszerűségű műfaj."


Made my day :D

2016. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Rockerként mondom, hogy engem (is) idegesítenek azok, akik a müfajtól azt hiszik különlegessé és messiássá válnak. Nem lesz töle senki átlagon felüli vagy éppen átlagon aluli. Ez is csak egy zenei müfaj, ami vagy bejön, vagy nem.

Amit írtál az a fiatalabb korosztályra jellemzö, mert ugye mindenki szeretne különbözni a másiktól és különleges szeretne lenni. Itt is sok ehhez kapcsolódó kérdést látok, ahol eljátsszák a hattyú halálát és elvárják, hogy agyon dícsérjék öket a zenei ízlésük végett. Ez nem rockerség. Véleményem szerint aki igazi rockernek tekinti magát az nem fog azon siránkozni, hogy lenézik a ruhája, zenei ízlése végett és nem fogja magát különbnek tartani a többi embertöl. Mindenki egyenlö. Úgy tartom, hogy egyik müfaj sem különlegesebb a másiktól, mindegyiknek meg vannak a saját stílusjegyei, ami vagy tetszik vagy nem :)

2016. máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pontosan :)
2016. máj. 13. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!