Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért érzem úgy, hogy a...

Miért érzem úgy, hogy a bőrszínem miatt kevesebb vagyok másoknál?

Figyelt kérdés

Egész életemben csak a rasszista szöveget hallottam másoktól. Ha a haverjaim meglátnak egy barna bőrű embert az utcán, egyből arról beszélnek, hogy "na, ott egy menekült, mindjárt felrobbant valamit".


Régen a suliban is egy rakat rasszista beszólást kaptam, amiért kreol bőröm van. Folyamatosan a menekült vicceket, meg a cigányos sztereotípiákat hallom. Ha már másnak mondják ezeket, az is rosszul esik nekem, mert tudom, hogy ezt rám is mondhatnák.


Már ha megismerkedek egy másik emberrel, egyből az jut eszembe, hogy azt gondolja cigány vagyok, vagy valami hasonló és biztosan elítél.


Ez baromira lerombolja az önbizalmamat. Mi tévő legyek? :(


18/F



2016. máj. 20. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük és bizonyítsd be, hogy rád nem igazak azok a sztereotípiák amik alapján elítélnek.


Amíg csak szavakkal bántanak addig azt könnyű ignorálni.

2016. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Miért érzem úgy..." A kérdésedre te magad adtál választ az első soraidban. Dafuq?

Ha a negatívak lerontják, a pozitívak javítják. Próbálj olyanokkal ismerkedni akik kevésbé előítéletesek s segíthetnek ezen. Az ő véleményükre adj, ne másokéra.

2016. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Csak irigykednek amiért te barna lehetsz nem kell szólnia járni mint ami a páváknál nagy divat, szerintem ne törődik vele.

Nekem pl jobban tetszik a kreol fiún is, de ha választanak nem ez alapján tenném, magyarán nem számít.

Cigányok között is vannak rendesen bőven, még sokan vannak olyanok amilyenek ez okozza ezt az egész rasszizmust, plusz az ennek hatására kialakuló általánosìtás/visszavágás a nem cigányok/fehérek/gádzsók részéről.


Itthon még az olaszokat, spanyolokat, arányokat is lecigányozzák, közben nem ugyanaz egyiksem a hasonlóság ellenére, egyszeruen tudatlanok az emberek + nem tudják elfogadni egymás kultúráját, hol ott a kettő táplálkozik egymásból, évszázadok óta együtt èlünk a cigànyokkal, õk is itt születtek többnyire ezt a nyelvet beszèlik, ugyanazt eszik, ugyanazt a levegõt szìvjàk.

Nem èrtem mièrt tartjàk különbnek magukat a magyaroktòl (nekik parasztok) ès a magyarok miért itélnek el mindenkit aki lehet, hogy nem is olyan vagy egyáltalán nem is az.


A tesóm is sötétedés kreol bőrű, hajú, szemű migránsnak vádolják kiközösìtik, holott szebb lány, mint az osztályban akármelyik rasszista nyomorék.


Egyesek nincsenek tisztába a cigányság fogalmával, manapság nem a bőrszìn a lényeg, hanem a vonások.

Fehér világos hajú cigányok is vannak, akik le sem tagadhatnák, hogy azok, elsőre mégsem támadják őket, mert nem a barna bőrt örökölték.


Azt vettem észre ott mindenki cigány, aki nem hófehér vagy rendelkezik világos színekkel.

Még néha énis megkapom, hogy az vagyok mióta feketére feltettem a hajam eredeti szőkéről, még elég lobbanékony a természetes is, ìgy ha nyilvános helyen kiakadok akkor általában jönnek az "úgy viselekedsz mint a cigányok" típusú megjegyzések.


20/L

2016. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szoláriumba járni (előző vagyok, hülye szótár)
2016. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*arabokat
2016. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
A rasszizmus gyenge jellemre vall és tudatlanságra-ebből fakadnak az előítéletek. Nézd őket ezen a szemüvegen keresztül és ne magadat sajnáld, hanem őket. Ők kevesebbek és kompenzálnak.
2016. máj. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük, ez a legtöbb amit tudok mondani, ha valakinek eddig terjed az agykapacitása az az ő baja, de te ne érezd magad emiatt rosszul, az értelmes emberek nem a bőrszíned alapján fognak megítélni. :)
2016. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Éld ki magad az interneten, nyugodtan. Nem zavar. :D
2016. máj. 20. 18:45
 9/13 homo ludensz ***** válasza:
40%
Mondjuk ha te valamiben igazán jó vagy vagy leszel,akár szerelő vagy orvos akkor lehet hogy elsőre én is nyelek egyet de az biztos hogy legközelebb csak hozzád fordulok.Amennyiben valamiben olyanná képezed magad hogy élmény számba megy majd veled dolgozni akkor keresni fogják azt hogyan lehetnének a közeledben.
2016. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

wtf


Hát én kiégek...

2016. máj. 20. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!