Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dicsekszik valaki...

Miért dicsekszik valaki sokat, s miért akar egyfolytában jobbnak tűnni másoknál?

Figyelt kérdés
A rokonságban van egy család akiktől mindenkinek borsódzik a háta. Talán sokunknak ismerős a helyzet. Pár éve elkezdtek egész jól keresni ès amivel leginkább büszkélkednek az a pénzük. Legfőkèpp a feleségre jellemző. Mindennel jobbnak akar tűnni. Eléggé nyíltan. Szinte kompromittálja az embereket ès nem riad vissza a megszègyenìtèstől sem. Persze nem csak ezzel van ìgy . Mindenki tudja, hogy csak a pénz miatt házasok még, de mègis eljátszák a tökéletes párt. És sorolhatnám. Próbalok ràjönni vajon miért alakulhatott ki az asszonynàl, de nem sokra jutottam. Azt hittem mindenki arra vágyik, hogy szeressék, de ezzel a viselkedéssel èpp ellenkezőjèt éri el. Nem ismerek senkit aki kedvelné őket. Talán valami komplexusa van? Valahogy még sem tudom elképzelni róla.

2015. dec. 1. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Kissebségi komplexus.
2015. dec. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Képtelen fogadni és adni a szeretetet emiatt olyan belső feszültséget él meg ami majdhogynem széttépi a személyiségét.Neki az élet folyamatos küzdelem hogy nem tűnhet gyengének hisz valójában nagyon magányos.Önvédelmi reakció az őt ért valós és valósnak vélt sérelmekre hogy inkább taszít mint sem újra közel engedjen és sérüljön.
2015. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan így próbálják megerősíteni az egót.

Valóban komplexus ez..kisebbségi. Úgy gondolja, hogy ha más előtt nagyra emeli önmagát előrébb jut és tiszteletet érdemel ki ezzel, meg elismerést.

Általában pont fordítottat fog elérni.

Nem kell ezen bosszankodni ha valaki ilyen, vagy el kell kerülni vagy el kell viselni, de magadra venni nem..

Szép napot!

2015. dec. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszok. Valószínűleg tényleg így van. Szép napot!
2015. dec. 3. 22:53
 5/8 anonim válasza:
66%
Nem. Rosszul tudjatok. Ez narcisztikus szemelyiseg zavar. Jobb az ilyeneket messzire elkerulni.
2015. dec. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Egoista, nagykèpu, buszke a te rokonod. En az ilyenekkel szòba se àllok.
2015. dec. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát sajnos a rokonságát nem az ember választja, de igyekszem tartani a távolságot vele szemben amennyire csak tudom.

Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 8. 12:56
 8/8 A kérdező kommentje:
Utána is olvastam a nárcisztikus személyiseg zavarnak és azt hiszem elég jól körbeírja a személyiségét.
2015. dec. 8. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!