Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem értem miért, de nem...

Nem értem miért, de nem érdeklem az embereket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csendesebb, visszahúzódóbb lány vagyok. Persze ha valami kell, hivatalos ügyet el tudok rendezni magamban úgy-ahogy, de ha egy nagyobb társaságban kell lennem, meg se tudok szólalni. Ezért soha sehol nem voltak barátaim, sem oviban, sem iskolában, sem munkahelyen. Pedig tőlem ha mások segítséget kértek mindig segítettem, de nekem sosem viszonozták ezt. Ugyanez a helyzet a párkapcsolatban is.

Fogalmam sincs, de valami nagyon elrontott ember lehetek, ha senkit nem érdeklek. :(


2016. júl. 3. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

De nem szólsz senkihez társaságban, akkor hogyan ismerjenek meg? Fogalmuk sincs, milyen vagy, nekik valószínűleg teljesen érdektelen és unalmas, hiszen semmit nem teszel annak érdekében, hogy bekapcsolódj a társalgásba.


Ha segítséget kérnek, lehet olykor nemet is mondani, nem kell hagyni, hogy kihasználjanak. Majd ha mások is segítenek, lehet viszonozni.

2016. júl. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Régebben is voltak olyan emberek akikkel rövid ideig összebarátkoztam, aztán otthagytak egy jobbért. Ugyanez van párkapcsolatban is. Csak rövid ideig vagyok jó embereknek.
2016. júl. 3. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kicsit a másik szemszögéből nézni. Én ha elmegyek egy partira, akkor leginkább ahhoz beszélek, azzal kezdek el jobban beszélgetést, aki figyel rám és hozzám szól. Ha te ülnél velem szemben, lehet én sem szólnék hozzád, de nem azért mert unszimpatikus vagy, hanem azért mert azt hinném téged nem érdekel amit mondok. Sőt talán még azt is hinném, hogy beképzeltségből nem kommunikálsz velem. Sajnos ez nincs senkire ráírva, hogy mi a szándéka és mit érez, a beszédesebb felek tapintatosak, nem pedig érdektelenek. Általában a visszahúzódókról azt hisszük nem is akarnak megnyílni, ezért hagyjuk őket békén.

Amúgy ha ez megnyugtat, régen én is ilyen voltam, de valahogy ez átfordult. Azóta felnőttem, megéltem ezt azt, és már én viszem a beszélgetést társaságban. Most már az van, hogy legutóbb is egy parti után meg kellett kérdezzem a bátyámat, hogy ugye nem beszéltem túl sokat? Nem voltam nyomulós? Azt mondta nem, ez így pont jó volt. A korábbi frusztrációim miatt nem érzem a határt néha.

Szóval ebből ki lehet lábalni, de ahhoz az kell hogy elfogadd magad, és elhidd, hogy amit mondasz, az érdekes lehet mások számára. Mert sokszor a szótlanságnak az is az oka, hogy azt hiszed úgysem érdekel senkit amit mondasz.

2016. júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy veled van a baj, az emberek nagy része változott meg inkább. Egyre többen nem képesek sajnos megbecsülni az emberi értékeket, becsapják, kihasználják a másikat, eldobják maguktól azokat, akik jók hozzájuk. Szerintem ne járj nagyobb társaságba, inkább egy-két normálisabb emberkét próbálj találni, akiken látod, hogy rendesek és megértenek téged. Bizony szelektálni kell az emberek közt, aki nem méltó hozzád azt ki kell iktatni az ismeretségi körödből. Persze sokan eleinte csak a jó oldalaikat mutatják, és később megváltoznak rossz irányban, de az ilyeneket is ki lehet szűrni viszonylag hamar. De amúgy biztos vannak olyan pasik, akiknek bejönnél, csakhát sajnos ez a választék egyre inkább szűkül pont emiatt, hogy egyre több már a megbízhatatlan ember manapság... :S
2016. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!