Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem merek beszélni angolul/ném...

Nem merek beszélni angolul/németül. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Kijöttünk anyum tesójához Németországba és mielőtt jöttünk le lett beszélve a szomszéddal, hogy majd átjönnek a lányai. Beszéltem is az egyikükkel de valahogy nem tudtam megszólalni pedig jól tudok angolul, a németet annyira nem vágom. Hogyan tudnék kicsit felszabadultabb lenni?

2016. júl. 6. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem kehet, hogy tökéletesen szeretnéd elmondani, és emiatt blokkolsz le? Nálam ilyenkor szokott ez lenni.
2016. júl. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Introvált vagy.
2016. júl. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Introvertált vagy.
2016. júl. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez természetes, lámpaláz. Csak kezdj el beszélni és majd felbátorodsz amikor látod, hogy értenek és te is megérted amit mondanak.
2016. júl. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elején így van. Aztán idővel rájössz hogy nem tudsz még tökéletesen beszélni szóban hiába megy úgy írásban, pusztán azért mert nem gyakoroltad. De emellett arra is rájössz hogy ez senkit se érdekel hiszen megértik amit mondani akarsz. Innentől kezdve nyugodtan dumálhatsz és idővel tökéletesen folyékonyan és változatosan fog menni.
2016. júl. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. ma már elkezdtem beszélni valakivel az utcán mert kérdezte merre van a xy fagyizó. és rájöttem hogy tényleg azért mert mindent helyesen akarok mondani.
2016. júl. 7. 13:33
 7/8 A kérdező kommentje:
2.,3. válaszoló/k. Nem vagyok introvertált. Idegen nyelven még nem beszéltem senkivel. Számomra és szerintem majdnem mindenkinek más angolul,németül vagy bármely nyelven beszélni. És amikor magyarul beszélek elég hamar összebarátkozom bárkivel. De azért köszi a választ. :)
2016. júl. 7. 14:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy hozzászokva a helyzethez és mindent helyesen akarsz mondani úgy hogy nincs hozzá tapasztalatod.

Félsz hogyha elrontod akk kiröhögnek.


Tanács: Ha valamit nem tudsz akkor próbálj improvizálni, próbáld meg a dologot máshonnan megközelíteni és ne azt nézd hogy helyes -e hanem azt hogy megértse.

Ahogy fejlődik a nyelvtudásod és beszédhelyzetben is tapasztaltabb leszel, úgy lesz a mondataidba egyre kevesebb hiba.


De még a tapasztaltaknál is van hogy kiesik egy-egy szó . Így lett nálam a paradicsomból paradise a tomato helyett, ami nem ugyan az, kicsit elmosolyodtak rajta, de megértették hogy mit akarok és ez a lényeg.

2016. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!