Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet megtanulni azt,...

Hogy lehet megtanulni azt, hogy magamtól is tudjak angolul beszélni (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Ha simán beszélnem kellene magamtól, akkor úgy 2-3 mondat után elakadok, viszont ha van egy kis előre megírt szövegem, és átolvastam párszor akkor már bővebben tudok beszélni a témáról. Hogyan lehetne fejleszteni azt, hogy akármiről tudjak beszélni úgy 3 percen keresztül is?
2016. jún. 18. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk engem is érdekelne.

De val.szeg úgy, hogy ha gyakorlod a "rögtön" kommunikációt, aztán előbb-utobb jobb lesz.

2016. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlással. Nem előre megírt szövegekkel, hanem élő beszéddel (akár skype - italki.com, akár barátokkal, ismerősökkel, más nyelvtanulókkal). Valódi, élő kommunikációval. Sehogy máshogy. Állati kényelmetlen érzés, kellemetlen elakadni, kellemetlen nem tudni, hogy is mond, de ha nem mész át ezen, sosem fog menni. Én is itt tartok, mióta erőltetem, haladok. :) Amíg csak ültem, olvastam, filmeztem, nem értem el mást, mint felsőfokon 90% feletti olvasásértést, ami király, csak épp beszélni így nem lehet megtanulni. Mert egyetlen hangos szót sem ejtettem ki. És szuper, hogy értem, iszonyú sokat, írásban és hallásban is, csak épp nem tudom kifejezni magam, mert sosem mondtam ki hangosan, amiket passzívan értek.
2016. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem az angol nyelvű fórumozás segített. Egy hobbiból látogatott oldalon sokat írtam hozzá a fórumhoz, meg olvastam mások válaszait, és az angol szóbeli vizsgám ( amiben mindig gyenge voltam ) hirtelen nagyon jól sikerült. Én magam is meglepődtem, mert direkt beszélni például sosem gyakoroltam.


A fórum nagyon hasonlít a párbeszédhez. Ha chat is van az még jobb. Ha azt veszed észre, hogy nem tudod olyan sebességgel gépelni a szöveget, ahogy a mondatok eszedbe jutnak, jó úton vagy :).

2016. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!